Amiri rozważa grę w reprezentacji Afganistanu

Jedną z kluczowych postaci reprezentacji Niemiec do lat 21 był na ostatnich MME Nadiem Amiri. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów zawodnik dał jasno do zrozumienia, że rozważa poważnie grę w reprezentacji Afganistanu, jeśli nie otrzyma powołania do dorosłej reprezentacji Niemiec.

Czytaj dalej…

Odnotujmy, że rodzice piłkarza przenieśli się do kraju zza naszej zachodniej granicy w latach 80 właśnie z Afganistanu, stąd też pomysł, że piłkarz może bronić barw kraju Z Azji Południowej. Priorytetem dla zawodnika są jednak występy w szeregach Die Mannschaft.

– Chcę grać w reprezentacji Niemiec. To ma dla mnie znaczenie – rzekł Amiri w rozmowie ze Sport Bildem.

– Jeśli jednak w momencie, gdy będę miał 28, czy 29 lat, nie będę czuł, że dostanę szansę na grę w reprezentacji Niemiec, to może zdecyduję się na występy w reprezentacji Afganistanu – dodał zawodnik.

– Afgańska Federacja Piłkarska już dała mi do zrozumienia, że chciałby, aby grał dla niej. Miało to miejsce, gdy miałem 17 lub 18 lat – kontynuował Amiri.

Przypomnijmy, że 22-latek broniący barw TSG 1899 Hoffenheim zaliczył jak dotąd 22 występy w reprezentacji Niemiec do lat 21. Nie zmienia to jednak faktu, że piłkarz wciąż ma możliwość gry w reprezentacji Afganistanu.Komentarze