Puchar Polski: znamy pary półfinałowe! Hit możliwy dopiero w finale

W piątek rozlosowano pary półfinałowe Pucharu Polski. Rewelacja rozgrywek, KKS Kalisz, podejmie u siebie Legię Warszawa. Z kolei Raków Częstochowa czeka wyjazd do Łęcznej, gdzie zmierzy się z miejscowym Górnikiem.

Paweł Wszołek
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Paweł Wszołek
  • W piątek rozlosowano pary półfinałowe Pucharu Polski
  • O trofeum wciąż walczy obrońca tytułu, Raków Częstochowa, ale też Legia Warszawa, KKS Kalisz i Górnik Łęczna
  • W półfinale KKS Kalisz podejmie Legię Warszawa, a Górnik Łęczna zmierzy się z Rakowem Częstochowa

Puchar Polski – możliwy finał Legia – Raków!

Puchar Polski jest w tym sezonie niezwykle intrygujący. Na etapie półfinału w grze wciąż pozostają dwie ekipy z niższych lig. Występujący w pierwszej lidze Górnik Łęczna pokonał Pogoń Siedlce (1:0) w ćwierćfinale, a wcześniej poradził sobie również z Piastem Gliwice czy Koroną Kielce. Prawdziwą sensację stanowi zaś KKS Kalisz. Zespół z eWinner 2 Ligi rozbił Śląsk Wrocław (3:0), a w poprzedniej rundzie nie dał szans Górnikowi Zabrze.

W stawce nie brakuje jednak czołowych zespołów PKO BP Ekstraklasy. Obrońca tytułu, Raków Częstochowa, nie miał wielkich problemów w ćwierćfinale. Medaliki spokojnie wypunktowały na wyjeździe Motor Lublin (3:0). Żądna trofeum Legia Warszawa takim samym stosunkiem bramek pokonała Lechię Zielona Góra (3:0).

W piątkowe południe rozlosowano pary półfinałowe. Kwestia awansu do finału rozstrzygnie się w jednym meczu, więc piłkarze nie mają pola do potknięcia. Los był łaskawy dla fanów żądnych wielkiego widowiska w finale. KKS Kalisz trafił bowiem na Legię Warszawa, zaś Górnik Łęczna na Raków Częstochowa. Oznacza to, że w ostatecznym starciu o trofeum może dojść do starcia dwóch z najsilniejszych zespołów PKO BP Ekstraklasy.

Starcia półfinałowe zaplanowane są na początek kwietnia. Z kolei wielki finał odbędzie się 2 maja.

Pary półfinałowe Pucharu Polski:

KKS Kalisz – Legia Warszawa

Górnik Łęczna – Raków Częstochowa

Czytaj więcej: “Polska mnie zaskoczyła. To przerosło moje oczekiwania”.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze