Puchar Polski: kompromitacja Lechii w starciu z 3-ligowcem

Tomasz Kaczmarek
PressFocus Na zdjęciu: Tomasz Kaczmarek

Lechia Gdańsk pożegnała się z Pucharem Polski już w fazie 1/16 finału. Zawodnicy trenera Kaczmarka polegli na boisku drużyny Świt Nowy Dwór Mazowiecki, występującej na czwartym szczeblu rozgrywek.

  • Lechia Gdańsk zanotowała pierwszą porażkę pod wodzą trenera Kaczmarka
  • Biało-zieloni przegrali w 1/16 finału Pucharu Polski z zespołem z trzeciej ligi

Lechia Gdańsk skompromitowała się w Pucharze Polski

Trener Kaczmarek z pewnością wiedział, że w końcu przyjdzie pierwsza porażka drużyny pod jego przywództwem, ale zapewne nie spodziewał się, że będzie ona miała miejsce w takich okolicznościach.

Lechia Gdańsk przegrała bowiem pojedynek 1/16 finału Pucharu Polski. Rywalem trzeciej drużyny Ekstraklasy był Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Wyżej notowany zespół szybko objął prowadzenie za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Ilkaya Durmusa. Po zmianie stron, jednak, goście stracili kontrolę. Najpierw po stałym fragmencie gry Biało-zieloni dali się zaskoczyć Arkadiuszowi Gajewskiemu, a następnie po kuriozalnej sytuacji samobójcze trafienie zanotował Bartosz Kopacz.

Choć reprezentanci Ekstraklasy mieli ponad pół godziny na odwrócenie wyniku, nie wypełnili misji. Ich najlepszą sytuacją był jeden ze strzałów Łukasza Zwolińskiego. Napastnik Lechii Gdańsk był jednak na spalonym.

Tym samym zespół z Gdańska żegna się z Pucharem Polski w rozczarowujący sposób. Świt Nowy Dwór Mazowiecki występuje na co dzień w III lidze, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 19:08.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze