Puchar Polski: sensacja stała się faktem, kolejna ekipa z Ekstraklasy za burtą

Mariusz Lewandowski

Radomiak został wyeliminowany z Fortuna Pucharu Polski przez Lechię Zieloną Górę. Przedstawiciel III Ligi pokonał ekipę z PKO Ekstraklasy w konkursie rzutów karnych 3:1. W normalnym czasie gry i po dogrywce żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola.

• Lechia Zielona Góra nie zwalnia tempa w tym sezonie krajowego pucharu
  • Ekipa Andrzeja Sawickiego wywalczyła awans do 1/4 finału rozgrywek
  • Bohaterem zielonogórzan został Wojciech Fabisiak, który świetnie spisał się miezy słupkami bramki Lechii
  • Ekipa z III Ligi kończyła zawody w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla Jakuba Babija

Lechia wyeliminowała kolejnego rywala z wyższej półki

Radomiak będący ostatnio na fali wznoszącej przystępował do czwartkowej potyczki w roli faworyta. Lechia Zielona Góra miała jednak nadzieję, że wykorzysta atut własnego boiska i po wyeliminowaniu w tej edycji Fortuna Pucharu Polski już takich ekip jak Podbeskidzie Bielsko-Biała, czy Jagiellonii Białystok, sprawi kolejną niespodziankę.

W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami spotkania, w którym dominowali podopieczni Mariusza Lewandowskiego. Radomiak oddał aż osiem celnych strzałów na bramkę rywali, ale bez efektu w postaci gola.

Po zmianie stron zespołem, który miał przewagę wciąż byli radomianie. Niemniej drużyna Andrzeja Sawickiego stawiała dzielny opór rywalom. Radomiak ostatecznie nie był w stanie zdobyć bramkę w 90 minutach, więc sędzia musiał zarządzić dogrywkę. W niej więcej ofensywnych działań było po stronie gości, ale ostatecznie wynik się nie zmienił i zwycięzcę musiał wyłonić konkurs jedenastek.

W rzutach karnych niespodziewanie emocji nie brakowało. Ostatecznie kolejna niespodzianka stała się faktem i awans do ćwierćfinału rozgrywek wywalczyła Lechia Zielona Góra. Piłkarze przedstawiciela III Ligi perfekcyjnie wykonywali jedenastki i wygrali konkurs rzutów karnych 3:1.