Bayern gromi w Pucharze Niemiec. Obrońca trofeum gra dalej – podsumowanie 1/8 finału

Jamal Musiala
Pressfocus Na zdjęciu: Jamal Musiala

Wyniki 1/8 finału Pucharu Niemiec. Na środę 1 lutego zaplanowano dwa mecze tej fazy rozgrywek. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Lipsk i Bayern w najlepszej ósemce

Na środę 1 lutego wyznaczono mecz drużyny, która w tym sezonie broni Pucharu Niemiec. Lipsk podejmował u siebie Hoffenheim, które chciało sprawić niespodziankę. Goście mogli się z nią pożegnać po pierwszej połowie, ponieważ przegrywali różnicą dwóch trafień. Finalnie Marco Rose i spółka wygrali 3:1. Tyle samo goli padło w spotkaniu z udziałem Bayernu. Mistrz Niemiec rywalizował na wyjeździe z Mainz, które rozbił 4:0. Aż trzy gole monachijczycy strzelili przed przerwą. Tym samym Lipsk i Bayern zobaczymy w ćwierćfinale Pucharu Niemiec.

Puchar Niemiec: wyniki 1/8 finału

Lipsk – Hoffenheim 3:1 (2:0)

Forsberg (8′), Laimer (41′), Werner (84′) – Dolberg (77′)

Mainz – Bayern 0:4 (0:3)

Choupo-Moting (17′), Musiala (30′), Sane (44′), Davies (83′)