Puchar Niemiec: 12 bramek Bayernu

Jamal Musiala
PressFocus Na zdjęciu: Jamal Musiala

Bayern Monachium w efektownym stylu awansował do drugiej rundy Pucharu Niemiec. W rozegranym w środę meczu pierwszej rundy Bawarczycy efektownie 12:0 pokonali na wyjeździe Bremer SV.

Bez taryfy ulgowej

Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane na początku sierpnia, ale zostało przełożone z powodu kilku potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w zespole z Bremy. Teraz nic już nie stanęło na przeszkodzie, aby obie drużyny mogły pojawić się na boisku.

Dla gospodarzy, którzy na co dzień grają w Oberlidze, pojedynek z Bayernem był niewątpliwie wielkim wydarzeniem i na długo pozostanie w ich pamięci. Nawet mimo bardzo niekorzystnego rezultatu. Drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna środowy mecz potraktowała bardzo poważnie, choć w składzie zabrakło wielu podstawowych zawodników, z Robertem Lewandowskim na czele.

Bayern strzelanie rozpoczął bardzo szybko i już po pierwszej połowie prowadził pewnie 5:0. Po przerwie gospodarze również nie mogli liczyć na taryfę ulgową ze strony utytułowanego rywala, który dążył do zdobywania kolejnych bramek. Ostatecznie licznik trafień gości stanął na liczbie 12. Cztery razy na listę strzelców wpisał się Eric Maxim Choupo-Moting.

Bremer SV – Bayern Monachium 0:12 (0:5)
0:1 Choupo-Moting 8′
0:2 Musiala 16′
0:3 Warm (sam.) 27′
0:4 Choupo-Moting 28′
0:5 Choupo-Moting 35′
0:6 Tillman 47′
0:7 Musiala 48′