Marcin Kamiński z golem w Pucharze Niemiec [WIDEO]

Marcin Kamiński strzelił jedynego gola w pierwszej połowie meczu St. Pauli - Schalke. Jego drużyna prowadzi do przerwy w 1/16 finału Pucharu Niemiec.

Marcin Kamiński
  • Schalke prowadzi do przerwy w Pucharze Niemiec z St. Pauli
  • Bramkę dla gości z Gelsenkirchen zdobył Marcin Kamiński
  • To pierwsze trafienie polskiego obrońcy w tym sezonie

Skuteczny strzał głową Kamińskiego

Trudno wyobrazić sobie wyjściową jedenastkę Schalke bez Marcina Kamińskiego, który jest absolutnym liderem defensywy drużyny z drugiego poziomu rozgrywkowego. We wtorek polski obrońca wraz ze swoimi kolegami mierzyli się w ramach 1/16 finału Pucharu Niemiec z St. Pauli, które zajmuje fotel lidera tabeli 2. Bundesligi.

Choć w lidze między tymi drużynami jest wielka przewaga na korzyść St. Pauli, w meczu pucharowym bardzo dobrze radzi sobie Schalke, które do przerwy prowadziło 1-0. Swoją pierwszą bramkę w sezonie 2023/2024 zdobył Marcin Kamiński, który po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Cała akcja miała miejsce w 16. minucie spotkania.

Do tej pory Kamiński zagrał we wszystkich trzynastu meczach z udziałem swojej drużyny, występując w nich od pierwszej minuty. Pięciokrotnie zakładał kapitańską opaskę, choć w starciu z St. Pauli na swoim ramieniu miał ją Simon Terodde.