Derby Londynu dla West Hamu. Arsenal żegna się z Carabao Cup [WIDEO]

Arsenal w środowy wieczór mierzył się na wyjeździe z Arsenalem w ramach 1/8 finału Carabao Cup. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną "Młotów" 3:1.

Piłkarze West Hamu
IMAGO / PPAUK Na zdjęciu: Piłkarze West Hamu
  • Arsenal w środowy wieczór mierzył się na wyjeździe z Arsenalem
  • Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną “Młotów” 3:1
  • Drużyna Davida Moyesa awansowała do ćwierćfinału Carabao Cup

Puchar ligi angielskiej. West Ham United pokonuje Arsenal

Rywalizacja na London Stadium znakomicie rozpoczęła się dla piłkarzy West Hamu United. Już w 16. minucie objęli prowadzenie za sprawą Bena White’a, który wpakował piłkę do własnej bramki. W kolejnych minutach zawodnicy Arsenalu przeważali, ale nie zdołali pokonać Łukasza Fabiańskiego, który wrócił między słupki “Młotów”.

Druga część gry również zaczęła się znakomicie dla gospodarzy. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Mohammed Kudus. Kilka minut później na tablicy wyników widniał wynik już 3:0, a tym razem Aarona Ramsdale’a pokonał niezawodny Jarrod Bowen.

“Kanonierzy” przez ostatnie pół godziny wyglądali na zespół pogodzony z porażką i myślami jest przy sobotnim meczu z Newcastle United. W ostatniej akcji meczu gościom udało się strzelić honorowego gola, który był autorstwa Martina Odegaarda.

West Ham – Arsenal 3:1

White samobój (16′), Kudus (50′), Bowen (60′) – Odegaard (90+4′)