Polak może w środę zadebiutować w Liverpoolu!

Zawodnicy Liverpoolu
PressFocus Na zdjęciu: Zawodnicy Liverpoolu

Według Jamesa Pierce’a, Mateusz Musiałowski może już w środę zadebiutować w seniorskim zespole Liverpoolu. Tego dnia The Reds zmierzą się w Pucharze Ligi Angielskiej z drugoligowym Preston North End.

  • Mateusz Musiałowski na co dzień występuje w drużynie Liverpoolu do lat 23
  • Znany dziennikarz związany z The Reds sugeruje, że 18-latek może w tę środę zadebiutować w seniorskiej drużynie

Musiałowski o krok od debiutu w Liverpoolu!

Mateusz Musiałowski uznawany jest za wielki talent. Polak w wieku osiemnastu lat występuje w drużynie Liverpoolu U23. W poniedziałek zespół ten mierzył się w ramach Premier League 2 ze swoimi rówieśnikami z Blackburn Rovers. Choć Musiałowski regularnie gra w tej kategorii wiekowej, tym razem zabrakło go w kadrze meczowej. Podobna sytuacja dotyczy Jamesa Balagiziego, Kaide Gordona, Tylera Mortona czy Conora Bradleya.

James Pearce, dziennikarz związany z The Athletic oraz klubem znad Mersey uważa, że może to oznaczać tylko powołanie wyżej wymienionych graczy na środowe starcie seniorskiej drużyny Liverpoolu w ramach Pucharu Ligi.

Dla Musiałowskiego byłoby to wielkie wydarzenie, nawet biorąc pod uwagę, że The Reds zmierzą się z zespołem z Championship, czyli Preston North End.

Polski skrzydłowy jest związany z angielskim gigantem od sierpnia 2020 roku. Po niespełna roku Musiałowski otrzymał od klubu pierwszy profesjonalny kontrakt, który wiąże go z The Reds do czerwca 2024 roku. W Liverpoolu szybko dostrzeżono talent Polaka, szybko przeskoczył kategorię wiekową U18. W zespole rezerw rozegrał w tym sezonie jedenaście spotkań we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich trzy gole.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 16:45.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Cash skomentował nadanie obywatelstwa. “Dam z siebie wszystko”.

Komentarze