Zwycięstwa Szerszeni i Młotów, grał Fabiański

Łukasz Fabiański

Cardiff City uległo na swoim stadionie Watfordowi FC, a West Ham United pokonał Fulham FC w inauguracyjnych spotkaniach 27. kolejki angielskiej ekstraklasy. Tym samym obie ekipy z dolnych regionów tabeli Premier League musiały przełknąć gorycz porażki w piątkowy wieczór.

Watford to jedna z tych drużyn angielskiej ekstraklasy, której nie grozi ani spadek, ani występy w europejskich pucharach. Nieco inaczej wygląda sytuacją z drużyną ze stolicy Walii, która liczyła, że w piątkowy wieczór odniesie cenne zwycięstwo. Losy ułożyły się jednak tak, że po pełną pulę sięgnęli goście. Watford za sprawą trafień Gerarda Deulofeu odniósł jedenaste zwycięstwo w sezonie. 24-latek skompletował hat-tricka. Z kolei dwa gole dołożył Troy Deeney. Cardiff stać był tylko na gola Sol Bamby i mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Szerszeni.

Bardzo ciekawie zapowiadały się piątkowe derby Londynu i to nie tylko dlatego, że bramki Młotów strzegł Łukasz Fabiański. Podopieczni Claudio Ranieriego mieli zamiar sięgnąć po pełną pulę, która mogła dać nadzieję na utrzymanie w Premier League. Fulham dobrze zaczęło mecz, bo już w trzeciej minucie wyszło na prowadzenie po golu Ryana Babela. Niemniej jeszcze przed przerwą bramki dla gospodarzy zdobyli Javier Hernandez i Issa Diop. W drugiej połowie gola dla West Ham strzelił jeszcze Mihail Antonio i gospodarze zwyciężyli 3:1.

Cardiff City – Watford FC 1:5 (0:1)
0:1 Deulofeu  18′
0:2 Deulofeu 61′
0:3 Deulofeu 63′
0:4 Deeney 74′