Kamil Grosicki
Kamil Grosicki fot. Grzegorz Wajda

Zapadła decyzja w sprawie Grosickiego!

Sprawa Kamila Grosickiego dobiegła końca. Piłkarz zostanie w West Bromwich Albion. Transfer Polaka do Notthingham Forest nie został potwierdzony przez Komisję Arbitrażową English Football League.

Czytaj dalej…

Jak podaje na Twitterze znany dziennikarz Mateusz Borek, transfer Kamila Grosickiego to Nottingham Forest nie został potwierdzony przez Komisję Arbitrażową English Football League. O nieudanej przez Polaka zmianie pracodawcy zadecydowało 21 sekund.

Według wpisu Borka, Kamil Grosicki nie został pozostawiony jednak na lodzie. Okazuje się, że bardzo prawdopodobne jest to, że zostanie wpisany do listy, uprawniającej do gry w Premier League. Informację tę podał również portal Meczyki.pl, według którego polski skrzydłowy rozmawiał z Slavenem Biliciem i ten zapewnił go o zarejestrowaniu piłkarza do gry. Kontrakt Grosickiego z West Bromwich Albion obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Polak będzie mógł szukać nowego pracodawcy już w styczniu.

Nieudane transfery Grosika

To nie jest pierwszy raz, gdy Kamil Grosicki ma problem z transferem. W 2016 roku Polak był bardzo bliski przeniesienia się z Rennes do Burnley. Anglicy mieli zapłacić za Polaka 8 milionów euro, ale kluby nie dogadały się na ostatniej prostej.

Do kuriozalnej sytuacji doszło też półtora roku później. Grosicki był już bardzo bliski podpisania kontraktu z Bursasporem, ale będąc już w Turcji, agent powiedział mu, że zainteresowani Polakiem są włodarze Sportingu Lizbona. Polak wyjechał więc Bursasporu, ale temat przenosić do portugalskiego zespołu upadł chwilę przed północą.

Nawet w przypadku zapewnienia, że Kamil Grosicki zostanie wpisany na listę zawodników uprawnionych do gry w Premier League, wątpliwe jest to, że Polak szybko wyjdzie na boisko. W tym sezonie w barwach WBA zagrał tylko 55. minut w meczu Pucharu Ligi Angielskiej z Harrogate. W poprzednim sezonie w drużynie Kanarków rozegrał 14 spotkań w Championship, zdobywając tylko jednego gola.

Doświadczony Polak w dotychczasowej karierze wystąpił w 453 meczach. Zdobył w nich 79 bramek. Kamil Grosicki kojarzony jest częściej z dobrymi występami w kadrze narodowej. Rozegrał w niej 78 meczów, strzelając przy tym 17 goli. Nie tak dawno, bo w rywalizacji Polski z Finlandią, popularny Turbogrosik skompletował hat tricka.

Komentarze