Fabiański dwa razy wyciągał piłkę z siatki, West Ham zawiódł

West Ham United - Brentford
PressFocus Na zdjęciu: West Ham United - Brentford

Brentford wygrał 2:0 z West Hamem United w wyjazdowym spotkaniu w ramach 18. kolejki Premier League. Łukasz Fabiański nie miał szans przy straconych bramkach.

• Brentford pokonał West Ham United
  • Łukasz Fabiański wpuścił dwie bramki
  • Sytuacja “Młotów” jest skomplikowana

Brentford lepszy od West Hamu United

Spotkanie na London Stadium lepiej rozpoczęli gospodarze – już w 5. minucie tego meczu w słupek uderzył Declan Rice. Reprezentant Anglii oddał strzał zza pola karnego i nieznacznie się pomylił. W 11. minucie uderzeniem z głowy popisał się z kolei Craig Dawson. Środkowy obrońca otrzymał niezłą wrzutkę z rzutu rożnego, jednak jego strzał minął bramkę. Dwie minuty później “Młoty” miały kolejną okazję za sprawą Jarroda Bowena, ale próba skrzydłowego została zablokowana.

Jak mówi piłkarskie przysłowie – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić – w 18. minucie to bowiem Brentford objął prowadzenie… Łukasz Fabiański bardzo dobrze zachował się przy pierwszym uderzeniu, lecz przy strzale Ivana Toneya nie miał już szans. West Ham United starał się doprowadzić do wyrównania – okazję miał m.in. Emerson czy Lucas Paqueta, jednak następnego gola jeszcze przed przerwą zdobyli goście. Fatalny błąd defensywy gospodarzy w 43. minucie wykorzystał Josh Dasilva, który przechytrzył “Fabiana” w akcji sam na sam.

Tuż po przerwie, w 50 minucie, wydawało się, że sędzia podyktuje rzut karny dla West Hamu United, jednak faul popełniony na Jarrodzie Bowenie był przed polem karnym. W 72. minucie na trzybramkowe prowadzenie “Pszczoły” mógł wyprowadzić Saman Ghoddos, lecz Łukasz Fabiański popisał się świetną interwencją. Chwilę później znaleźliśmy się pod drugim polem karnym, gdzie bliski gola kontaktowego był Gianluca Scamacca, a następnie Craig Dawson.

“Młoty” nie potrafiły przedrzeć się przez obronę Brentfordu, którzy skutecznie się bronił. Najjaśniejszą postacią gospodarzy był Jarrod Bowen, ale 26-letni skrzydłowy ostatecznie nie pomógł swojej drużynie i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości. West Ham United tym samym pozostaje tuż nad strefą spadkową w Premier League, a “Pszczoły” znajdują się w górnej dziesiątce ligowej tabeli.

West Ham United – Brentford 0:2 (0:2)

0:1 Ivan Toney 18′

0:2 Josh Dasilva 43′