Tuchel wytłumaczył porażkę w hicie Premier League

Thomas Tuchel
Pressfocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel

Chelsea zawiodła całkowicie i zasłużenie przegrała z Manchesterem City w 22. kolejce Premier League. Powody klęski po meczu wytłumaczył Thomas Tuchel.

  • Thomas Tuchel zabrał głos po meczu z Manchesterem City
  • Według Niemca jego drużyna przegrała przez indywidualne błędy
  • Opiekun triumfatora Ligi Mistrzów dodał, że londyńczycy stwarzali za mało sytuacji

Chelsea nie zagroziła mistrzowi Anglii

Piłkarze Chelsea przed sobotnim meczem z Manchester City do zespołu Pepa Guardioli tracili już dziesięć punktów. The Blues musieli zmniejszyć dystans, aby wciąż marzyć o mistrzostwie Anglii. Tymczasem bezbarwni londyńczycy przegrali 0:1. Co o tym pojedynku myśli ich trener?

Myślę, że przegraliśmy przez indywidualne błędy w jednej konkretnej sytuacji. W kwestii nastawienia, poświęcenia oraz roztropności w obronie, jestem zadowolony z występu chłopaków. Nie dopuściliśmy przeciwników do zbyt wielu dogodnych sytuacji, ograniczyliśmy ich liczbę do minimum. Trzymaliśmy zagrożenie z dala od bramki – powiedział Thomas Tuchel.

Jakość Kevina De Bruyne zrobiła różnicę. Brakowało nam w ofensywie właśnie takiego zachowania, jakie on zaprezentował. Nie udało się nam zdobyć bramki i wprowadzić zamieszania w ich grę – przyznał opiekun Chelsea.

Stworzyliśmy zbyt mało szans na dogodne piłki. Nasze poruszanie się, podania, wyczucie czasu i precyzja były na zbyt niskim poziomie, żeby wypracować okazje bramkowe. W trakcie pierwszej połowy, osiem czy dziewięć razy wychodziliśmy z własnej części boiska, a mimo to nie zaliczyliśmy żadnego kontaktu z piłką w polu karnym rywala. Wobec tego jestem krytyczny – zdradził szkoleniowiec The Blues.

Czytaj także: Man City – Chelsea: cudowny gol De Bruyne dał zwycięstwo The Citizens

Komentarze