Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Milik do Tottenhamu, a Brazylijczyk w Napoli?

Ciekawe doniesienia pojawiły się na łamach Daily Mail w sprawie przyszłości Arkadiusza Milika. Tottenham Hotspur jest podobno gotowy oddać Lucasa Mourę w zamian za Polaka. Przypomnijmy, że wychowanek Rozwoju Katowice już od dłuższego czasu odmawia przedłużenia kontraktu z klubem z Kampanii.

Czytaj dalej…

W zasadzie przesądzona wydaje się zmiana barw klubowych przez Milika tego lata. Do tej pory wydawało się, że faworytem numer jeden w sprawie pozyskania jest Juventus FC. Okazuje się, że finalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów nie zamierza składać broni w sprawie transferu Polaka.

Popularny angielski serwis sugeruje, że sternicy The Spurs są gotowi oddać Brazylijczyka Mourę do Napoli. Zawodnik ten zasłynął przede wszystkim z tego, że w poprzedniej kampanii popisał się hat-trickiem w Lidze Mistrzów. W każdym razie od grudnia minionego roku piłkarz nie zdobył bramki dla Tottenhamu.

Kto zyskałby bardziej na transakcji?

Brazylijczyk w przyszłym miesiącu skończy 28 lat. Jego nominalną pozycją wydaje się prawe skrzydło, chociaż niejednokrotnie zawodnik był też ustawiany w roli wysuniętego napastnika. W szeregach Azzurrich piłkarz byłby jednak najpewniej traktowany jako następca Jose Callejona.

W trakcie kampanii 2019/2020 brazylijski zawodnik wystąpił łącznie w 42 spotkaniach, notując w nich siedem trafień i trzy asysty.

W związku z tym, że klub z południa Włoch wycenia polskiego napastnika na 50 milionów euro, to najpewniej oprócz Lucasa Moury przedstawiciele Premier League musieliby dołożyć konkretną sumę pieniędzy, aby doprowadzić do finalizacji transakcji.

Komentarze