Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Man City powalczy z Chelsea o reprezentanta Anglii?

Manchester City to kolejny klub zainteresowany pozyskaniem obrońcy Leicester City Bena Chilwella – informuje Sky Sports. Obywatele o sprowadzenie reprezentanta Anglii będą musieli rywalizować z Chelsea.

Czytaj dalej…

Nie jest tajemnicą, że Chilwell jest jednym z głównych transferowych celów Chelsea i menedżera Franka Lamparda. Niewykluczone, że The Blues będą musieli stoczyć bój o zawodnika z Manchesterem City, który również wyraża zainteresowanie jego sprowadzeniem.

Komfortowa sytuacja Leicester

Oba kluby będą musiały także przekonać władze Leicester City do sprzedaży jednego z kluczowych zawodników drużyny prowadzonej przez Brendana Rodgersa. Nie będzie to łatwe, bowiem Lisy nie są pod presją i nie muszą już teraz sprzedawać swojego piłkarza. Obecna umowa Chilwella z klubem z King Power Stadium wygasa dopiero w 2024 roku.

Chilwell jest wychowankiem Leicester City, w którym spędził praktycznie całą dotychczasową karierę, z roczną przerwą na grę na zasadzie wypożyczenia w Huddersfield Town. W obecnym sezonie wystąpił w 28 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie bramki. Na swoim koncie ma także 11 występów w reprezentacji Anglii.

Komentarze