Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Bramkarz Arsenalu dołączył do Aston Villi

Emiliano Martinez został w środę nowym bramkarzem Aston Villi. Doświadczony Argentyńczyk do klubu z Birmingham przeniósł się na zasadzie definitywnego transferu z londyńskiego Arsenalu. 28-latek podpisał czteroletni kontrakt.

Czytaj dalej…

Według nieoficjalnych informacji, Arsenal otrzyma za swojego piłkarza 16 milionów euro. Kwota ta może wzrosnąć o dodatkowe 4 miliony euro w bonusach.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania nowego bramkarza Emiliano Martineza. Wiemy, jak wysoko był ceniony przez Arsenal i oglądaliśmy jego znakomite występy w poprzednim sezonie w zespole, który zdobył Puchar Anglii – powiedział menedżer Aston Villi, Dean Smith, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Sięgnęliśmy po Emiliano, gdy pojawiła się ta okazja, ponieważ rzadko kiedy można kupić najwyższej klasy bramkarza, który nie osiągnął jeszcze swojego szczytowego wieku. Może być kluczowym zawodnikiem naszego klubu na dłuższy czas – dodał Smith.

Martinez, który do Arsenalu trafił już w 2010 roku, nigdy nie mógł liczyć na miano pierwszego bramkarza Kanonierów. W barwach londyńskiego klubu rozegrał łącznie 38 spotkań we wszystkich rozgrywkach. W ostatnich latach był także wypożyczany do takich zespołów jak Sheffield Wednesday, Wolverhampton, Getafe i Reading.

Arsenal znalazł już następcę

Nowym dublerem numeru jeden Kanonierów Bernda Leno prawdopodobnie zostanie reprezentant Islandii Runar Alex Runarsson. Przedstawiciele londyńskiego klubu prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie sprowadzenia go na Emirates Stadium z francuskim FCO Dijon, którego piłkarzem jest od 2018 roku.

Komentarze