Diego Llorente
Diego Llorente fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Kolejny Hiszpan w Leeds

Leeds United sfinalizowało w czwartek transfer hiszpańskiego obrońcy Diego Llorente. 27-letni zawodnik dołączył do beniaminka Premier League na zasadzie definitywnego transferu z Realu Sociedad. Z klubem z Elland Road związał się czteroletnią umową.

Czytaj dalej…

Llorente jest drugim Hiszpanem, który wzmocnił drużynę prowadzoną przez Marcelo Bielsę podczas trwającego jeszcze okna transferowego. Wcześniej do zespołu Leeds dołączył napastnik reprezentacji Hiszpanii Rodrigo Moreno.

Premier League wyzwaniem dla Diego Llorente

27-letni środkowy obrońca nie może się już doczekać występów na boiskach Premier League, co traktuje jako duże wyzwanie. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i nie mogę się już doczekać spotkania z kolegami z drużyny oraz menedżerem. Mam dużo energii i dzięki moim umiejętnościom myślę, że przyczynię się do wzmocnienia drużyny. To jest mój cel – powiedział Diego Llorente, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Piłkarz przed przenosinami do Leeds United konsultował się ze swoim rodakiem Pablo Hernandezem, który w angielskim zespole występuje od 2016 roku. – Rozmawiałem z Pablo, który opowiedział mi o drużynie i mieście. Wszystko co powiedział było pozytywne, więc podjęcie decyzji było dla mnie łatwe. Jestem podekscytowany, że mogę tu być – kontynuował.

– Dla mnie Premier League to najważniejsze piłkarskie rozgrywki na świecie. To dla mnie wyzwanie, ale nie mogę się już doczekać gry. Chcę pomóc moim kolegom z drużyny. Kluczowym czynnikiem był również Marcelo Bielsa, który jest według mnie jednym z najlepszych trenerów na świecie. To dla mnie zaszczyt i przyszedłem tutaj, aby jak najwięcej się od niego nauczyć – dodał środkowy obrońca.

Mający na swoim koncie pięć występów w reprezentacji Hiszpanii Llorente jest wychowankiem Realu Madryt, z którego do Realu Sociedad przeniósł się za siedem milionów euro latem 2017 roku. Wcześniej był również wypożyczany z zespołu Królewskich do Rayo Vallecano i Malagi. Na boiskach La Liga rozegrał 138 spotkań, zdobywając osiem bramek.

Komentarze