Ten Hag o posadzeniu Ronaldo na ławce. “Musiałem być konsekwentny”

Manchester United w niedzielnym hicie Premier League zmierzy się na wyjeździe z Liverpoolem. Przed tym starciem do tematu Cristiano Ronaldo wrócił Erik ten Hag. Holender wyjaśnił okoliczności posadzenia Portugalczyka na ławce w starciu z ekipą z Anfield Road na początku sezonu.

Erik ten Hag
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erik ten Hag
  • Erik ten Hag wrócił ostatnio do tematu związanego z odsunięciem od pietwszego składu Cristiano Ronaldo
  • Holender przekonywał, że musiał być konsekwentny w swoich decyzjach
  • Menedżer Manchesteru United był świadomy ewentualnych negatywnych reakcji w zależności od wyniku

“Jako trener zawsze musisz myśleć strategicznie”

Manchester United w tej kampanii liczy się w grze o najwyższe cele. Jednocześnie zespół Erika ten Haga ma zamiar wywalczyć miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Pierwsze starcie w tej kampanii z udziałem ekipy z Old Trafford z Liverpoolem było punktem zapalnym, który sprawił, że Cristiano Ronaldo ostatecznie pożegnał się z klubem. Następnie zawodnik udzielił kontrowersyjnego wywiadu Piersowi Morganowi. W listopadzie Portugalczyk zakończył współpracę z Manchesterem United.

Oczywiście biorę pod uwagę ważne decyzje. Trzeba mieć świadomość tego, jaki będą miały wpływ. Nie tylko w krótkim okresie, ale także w długim czasie. Jako trener zawsze musisz myśleć strategicznie i akceptować konsekwencje – mówił Erik ten Hag cytowany przez Daily Mail.

Miałem powody, aby wybrać ten skład na mecz z Liverpoolem. Wiedziałem, jaka będzie reakcja w przypadku złego wyniku, a w piłce nożnej zawsze jest to możliwe – kontynuował Holender.

W każdym razie nie miałem powodów do zmartwień. Spałem wtedy dobrze. Muszę podejmować decyzje dotyczące klubu i zespołu. I muszę być w nich konsekwentny – powiedział menedżer Manchesteru United.

Czytaj więcej: Liverpool FC – Manchester United: typy, kursy, zapowiedź (05.03.2023)

Komentarze