Superliga: Premier League nałoży kary na sześć klubów!

Chelsea - Manchester City
fot. PressFocus Na zdjęciu: Chelsea - Manchester City

Sky Sports donosi, że sześć angielskich klubów, które były zaangażowane w projekt Superligi, poniesie grzywnę w wysokości łącznie 23 milionów euro. Mając na uwadze, jakimi budżetami dysponują: Arsenal, Chelsea, Liverpool, Man City, Man Utd i Tottenham, kara jest symboliczna. W każdym razie kluby będą musiały potraktować to jako ostrzeżenie, aby nie powtórzył się taki ruch w przyszłości.

  • Sky Sport podaje, że sześć klubów Premier League zostaną obciążonych karą finansową
  • Grzywna ma być następstwem zaangażowania się w projekt powstania Superligi
  • Z finansową karą muszą liczyć się: Arsenal, Chelsea, Liverpool, Man City, Man Utd, Tottenham

Ewentualni recydywiści muszą liczyć się z bardziej dotkliwymi karami

Według doniesień Sky Sports każdy z klubów, który był w gronie separatystów, chcących stworzyć komercyjną konkurencję dla Ligi Mistrzów, będzie musiał zapłacić mniej więcej po cztery miliony euro. Angielscy dziennikarze przekonują, że kara wejdzie w życie niezależnie od tego, jakie decyzje podejmie UEFA. Finał sprawy ma mieć miejsce jeszcze przed startem Euro 2020.

Wspominane wyżej kwoty nie powalają na kolana. W każdym razie Premier League przygotowała już kary, gdyby taki stan rzeczy powtórzył się w przyszłości. Jeśli dany klub jeszcze raz się zbuntuje, to poniesie koszt w wysokości 23 milionów euro. To jednak nie wszystko, bo zostanie ukarany również karą minus 30 punktów. W zasadzie może się to wiązać ze spadkiem z Premier League.

Na początku maja, kilka dni po niesamowitej historii związanej z utworzeniem Superligi, UEFA ogłosiła kary względem dziewięciu klubów, które stały za stworzeniem nowych rozgrywek piłkarskich. Mowa o sześciu ekipach z ligi angielskiej, a także Interze Mediolan, Milanie i Atletico. Kluby musiały pogodzić się ze stratą pięciu procent zysków od Europejskiej Unii Piłkarskiej za występy w europejskich pucharach.

Ponadto dziewięć klubów musiało zobowiązać się do zapłacenia łącznie sumy 15 milionów euro na rzecz rozwoju piłki nożnej wśród młodych ludzi w Europie.

Inne kary mają natomiast dotyczyć Realu Madryt, Barcelony i Juventusu. Wymienione kluby jeszcze się nie poddały. Na dzisiaj sprawą zajmuje się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Maurizio Sarri osiągnął porozumienie z Lazio! Wielki powrót do Serie A

Komentarze