Solskjaer osiągnął porozumienie z Man Utd

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer fot. PressFocus

Manchester United w oficjalnym komunikacie poinformował, że nową umowę z klubem podpisał Ole Gunnar Solskjaer. Menedżer Czerwonych Diabłów podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku. Porozumienie zawiera też możliwość przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy.

  • Manchester United przedłużył umowę z Ole Gunnarem Solskjaerem
  • Norweg będzie kontynuował dzieło związane z przywróceniem Czerwonych Diabłów na szczyt
  • Porozumienie 48-latka z klubem z Old Trafford obowiązywać będzie do 2024 roku

Solskjaer z kredytem zaufania od Man Utd

Manchester United ma za sobą niezły sezon. Ekipa z Old Trafford została wicemistrzem Premier League, a ponadto dotarła do finału Ligi Europy. Ambicje sterników Czerwonych Diabłów są oczywiście większa, ale poprzednia kampania pokazała, że Man Utd ma potencjał na osiąganie wielkich sukcesów.

Po ogłoszeniu nowego kontraktu dla norweskiego trenera w klubie z Old Trafford kilka zdań wyraził wiceprezes zarządu Man Utd. – Ole i jego zespół pracowali niestrudzenie, stawiając fundamenty pod ewentualny sukces klubu. Wyniki tego są coraz bardziej widoczne w ostatnich dwóch sezonach. Dlatego wszyscy nie potrafimy doczekać się dalszego rozwoju drużyny w nadchodzących latach – mówił przedstawiciel wicemistrzów Anglii cytowany przez stronę ManUtd.com.

– Szczególnie cieszy sposób, w jaki ten postęp został osiągnięty. Odbyło się to połączeniu młodych zdolnych piłkarzy z tymi bardziej doświadczonymi, co pozwoliło prezentować ofensywną piłką nożną zgodną z najlepszymi tradycjami Manchesteru United. Jesteśmy pewnie tego, że pod dowództwem Ole Gunnara Solskjaera zespół zmierza w dobrym kierunku – uzupełnił Woodward.

Radości z podpisania nowego kontraktu nie krył też opiekun angielskiej ekipy. – Wszyscy wiedzą, jakim uczuciem darzę Man Utd. Bardzo cieszę się, że podpisał nowy kontrakt z klubem. To wyjątkowy czas dla Manchesteru United. Zbudowaliśmy skład, zachowując równowagę między młodością i rutyną, mając drużyn głodną sukcesu – przekonywał Solskjaer.

– Mam wokół siebie fantastyczny sztab szkoleniowy. Wszyscy jesteśmy gotowi na kolejny krok w naszej podróż. Man Utd chce zdobywać najważniejsze trofea i do tego wszyscy dążymy. Poprawiliśmy się na boisku, jak i poza nim i to będziemy chcieli kontynuować w najbliższych sezonach – uzupełnił Norweg.

Czerwone Diabły pierwsze spotkanie w nowej kampanii zagrają już 14 sierpnia. Rywalem Man Utd będzie Leeds United.

Czytaj więcej: Manchester City czeka na Kane’a, Tottenham oczekuje fortuny

Komentarze