Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer fot. SPORT PICTURES

Solskjaer krytykuje decyzję Southgate’a

Ole Gunnar Solskjaer skrytykował decyzję Garetha Southgate’a o powołaniu do reprezentacji Anglii Masona Greenwooda. Zdaniem norweskiego menedżera Manchesteru United, 18-letni napastnik powinien w tym czasie wypoczywać po wyczerpującym ostatnim sezonie.

Czytaj dalej…

Greenwood znalazł się w ogłoszonej przez selekcjonera angielskiej kadrze, ale został odesłany ze zgrupowania, po tym jak razem z Phildem Fodenem dopuścił się złamania protokołu mającego zabezpieczyć drużynę przed przypadkowym zakażeniem się koronawirusem.

Jak informuje Sky Sports, Solskjaer był przeciwny powołaniu utalentowanego napastnika na ostatnie spotkania drużyny narodowej i klub zwrócił się w tej sprawie z prośbą do Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA). Ta została jednak odrzucona.

– Dzieciak miał fantastyczny sezon. Dopiero co do nas dołączył. Ciężko pracował, podobnie jak klub i cały sztab. Otrzymał bardzo dużo czasu na grę. Potem przyszedł koniec sezonu i mieliśmy mniej niż dwa tygodnie wolnego, a on został powołany do reprezentacji – powiedział Solskjaer, cytowany przez Sky Sports.

– Muszę szczerze przyznać, że starałem się jak mogłem, aby dać mu jak najwięcej odpoczynku latem. Klub oczywiście wystosował w tej sprawie zapytanie, wskazując, że powinien odpocząć. Potrzebuje psychicznego i fizycznego odpoczynku po sezonie, który ma za sobą – dodał Norweg.

W poprzednim sezonie Greenood rozegrał w barwach Manchesteru United 49 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 17 bramek.

Komentarze