Jadon Sancho
Jadon Sancho fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Sky Sports: Man Utd zaoferował krocie za Sancho!

Manchester United według informacji Sky Sports złożył oficjalną ofertę za Jadona Sancho, proponując Borussii Dortmund za zawodnika 91,3 miliona funtów (100 milionów euro). Tym samym angielski klub zintensyfikował w tym tygodniu swoje działania w sprawie pozyskania 20-latka. Propozycja ta miała zostać jednak błyskawicznie odrzucona przez BVB. Angielski piłkarz Borussii Dortmund od kilku miesięcy łączony jest przez media z przeprowadzką do klubu z Old Trafford. Sternicy Czerwonych Diabłów czas na sfinalizowanie transakcji mają do 5 października.

Czytaj dalej…

Manchester United i jego kibice mogli mieć nadzieję, że transakcja dojdzie do skutku, gdyż Sancho nie udał się ze swoim aktualnym zespołem na mecz o Superpuchar Niemiec, w którym Borussia zmierzy się z Bayernem Monachium. Co prawda sternicy BVB na każdym kroku powtarzali, że ich gwiazda nie jest na sprzedaż, ale decydenci Red Devils nic sobie z tych głosów nie robią.

Angielscy dziennikarze byli przekonani, że w tym tygodniu Manchester United złoży oficjalną ofertę w sprawie zawodnika. Dla klubu z Old Trafford pozyskanie reprezentanta Anglii w trakcie kończącego się okienka transferowego jest celem numer jeden. Ostatnio pojawiły się jednak głosy, że alternatywą dla Man Utd w przypadku braku porozumienia w sprawie Sancho miałby być Ismaila Sarr z Watfordu.

Sancho nie zagra w spotkaniu o Superpuchar Niemiec

Przypomnijmy, że klub z Dortmundu wyznaczył na 10 sierpnia termin, aby ewentualnie sprzedać Anglika Sancho. Chociaż przedstawiciele ekipy z Premier League nie dostosowali się do tych wytycznych, to i tak wciąż mają plan, aby pozyskać zawodnika.

Sancho nie poleciał na mecz o Superpuchar Niemiec, w którym Borussia zagra z Bayernem. Oficjalny komunikat przekonuje, że piłkarz ma kłopoty z drogami oddechowymi. Nie ma to jednak nic wspólnego z koronawirusem, gdyż w poniedziałek zawodnik miał negatywny wynik testu na obecność COVID-19.

Dodajmy, że w trakcie trwającej sesji transferowej do teamu Ole Gunnara Solskjaera trafił tylko jeden zawodnik, którym był Donny van de Beek. Norweski opiekun Czerwonych Diabłów zasugerował jednak w jednej z wypowiedzi, że wierzy w kolejne wzmocnienia zespołu.

Komentarze