Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Skoro nie Sancho, to może Chiesa? Man Utd z nowym celem

Dzisiaj światło dzienne ujrzała wiadomość, że Jadon Sancho nie pożegna się z Borussią Dortmund. Tym samym runął w gruzach plan Manchesteru United związany z pozyskaniem reprezentanta Anglii. Najnowsze doniesienia mediów wskazują jednak, że sternicy Czerwonych Diabłów rozglądają się już za innymi zawodnikami, którzy mogą wzmocnić ekipę z Old Trafford.

Czytaj dalej…

Wiadomo nie od dzisiaj, że celem numer jeden dla Manchesteru United, był Sancho. Wygląda jednak na to, że teraz sternicy Czerwonych Diabłów zamierzają skierować swoje siły w pozyskanie takich zawodników jak Federico Chiesa, czy Douglas Costa.

Syn Enrico Chiesy ciekawą alternatywą

Reprezentant Włoch broni aktualnie barw ACF Fiorentiny. Chociaż klub z Toskanii niechętnie podszedłby do tematu rozstania z piłkarzem, to w przypadku pojawienia się atrakcyjnej oferty, najpewniej zapach pewnego zarobku zadziałałby na wyobraźnie klubowych działaczy.

Innym piłkarzem przyciągającym uwagę przedstawicieli angielskiego klubu jest natomiast Brazylijczyk Douglas Costa. Ofensywnie usposobiony zawodnik imponuje swoimi umiejętnościami piłkarskim, ale zawodzi go zdrowie, co może wpłynąć na to, że Juventus FC nie będzie robił mu kłopotów w przypadku ewentualnego transferu.

W kontekście ewentualnych wzmocnień, za włoskim piłkarzem na pewno przemawia wiek. Chiesa ma 22 lata, więc jest niewiele starszy od Sancho. Douglas Costa to z kolei doświadczenie, które zawodnik zbierał nie tylko w Juve, ale także w Bayernie Monachium, czy Szachtarze Donieck.

Brazylijczyk tańszą opcją

W kontekście wartości piłkarzy droższą opcją byłby na pewno zawodnik Violi, na którego Man Utd musiałby przeznaczyć mniej więcej 60-70 milionów euro. W przypadku zawodnika Starej Damy transakcja mogłaby się zamknąć w kwocie 30-40 milionów euro.

Komentarze