Jan Bednarek
Jan Bednarek fot. PressFocus

Reprezentant Polski nagrodzony nowym kontraktem

Jan Bednarek od dłuższego czasu jest pewnym punktem defensywy Southampton. Władze Świętych są na tyle zadowolone z postawy reprezentanta Polski, że zdecydowały się na zaoferowanie mu nowego kontraktu. Do podpisania nowej 4,5-letniej umowy doszło w czwartek. Nowe porozumienie będzie obowiązywało do czerwca 2025 roku.

Czytaj dalej…

– Uważam, że to kolejny krok w moim rozwoju. Czuję, że w tej chwili jest to odpowiednie miejsce dla mnie i mogę być naprawdę zadowolony z mojego pobytu tutaj. Wciąż widzę siebie jako zawodnika, który może się jeszcze bardzo rozwinąć w tym miejscu. Mogłem więc podjąć tylko jedną decyzję i pomóc Southampton stać się lepszym klubem – powiedział Jan Bednarek, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zadowolenia z podpisania nowej umowy z polskim obrońcą nie kryje również menedżer Ralph Hassenhuettl. – Bardzo się cieszę, że Jan przedłużył swój kontrakt. Jest ważnym zawodnikiem Southampton, a wciąż jest młody i ma duży potencjał. Dobrze więc, że mogliśmy związać się z nim na dłużej – powiedział Hassenhuettl. – Jest dobrym przykładem kogoś, kto ciężko pracował, aby zadomowić się w naszym zespole i uważam, że nadal może się tutaj rozwijać i być ważnym zawodnikiem dla nas w przyszłości – kontynuował – dodał.

24-letni Bednarek zawodnikiem Southampton jest od lipca 2017 roku, kiedy przeniósł się do Anglii z Lecha Poznań. Od tamtej pory rozegrał w barwach Świętych 85 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając trzy bramki.

Bednarek jest kolejnym zawodnikiem Southampton, który w ostatnim czasie związał się z klubem na dłużej. Wcześniej uczynili to James Ward-Prowse, Oriol Romeu, Shane Long, Will Smallbone, Jake Vokins i Nathan Trella. Nowy kontrakt z klubem podpisał również menedżer Ralph Hassenhuettl.

Komentarze