Premier League: pierwsze efekty pracy Gerrarda, grali Polacy

Łukasz Fabiański
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Wyniki 12. kolejki Premier League. Gracze Aston Villi wygrali pod wodzą Stevena Gerrarda z Brighton&Hove Albion 2:0 (0:0). W innych spotkaniach triumfowali też zawodnicy Norwich City i Wolverhampton Wanderers. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

• Debiut w roli nowego trenera Aston Villi zaliczył Steven Gerrard. Klub z Birmingham pokonał Brighton dwoma golami
  • Najciekawiej było na Turf Moor, gdzie Burnley zremisowało z Crystal Palace 3:3
  • W popołudniowych spotkaniach pojawiło się kilku Polaków. Byli to: Matty Cash (Aston Villa), Jakub Moder (Brighton), Jan Bednarek (Southampton) i Łukasz Fabiański (West Ham United)

Gerrard z pierwszym zwycięstwem, grad goli na stadionach Burnley i Newcastle

Aston Villa wygrała z Brighton&Hove Albion 2:0. Gole w końcówce zdobyli Ollie Watkins i Tyrone Mings. Całe spotkanie w szeregach gospodarzy zanotował Matty Cash. W ekipie gości 90 minut zagrał zaś Jakub Moder.

Burnley po ciekawym spotkaniu zremisowało z Crystal Palace 3:3. W 49. minucie efektownym wolejem popisał się Maxwel Cornet. Orły są niepokonane już od 18 września 2021 roku. Sześć goli padło także na stadionie Srok. Gracze Newcastle United zremisowali z Brentford 3:3.

Do niespodzianki doszło w Norwich. Beniaminek przegrywał z Southampton 0:1, ale zdołał odwrócić losy spotkania i triumfować 2:1. Na ławce Kanarków całe spotkanie spędził Przemysław Płacheta. W ekipie gości 90 minut rozegrał zaś Jan Bednarek.

W Wolverhampton Wilki skromnie pokonały West Ham United 1:0. Łukasz Fabiański został pokonany w 58. minucie przez Raula Jimeneza.