Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Premier League wróci później?

Data wznowienia sezonu Premier League, która zakładana była na 12 czerwca, może zostać przesunięta. Poinformował o tym dyrektor generalny Premier League Richard Masters.

Czytaj dalej…

W poniedziałek doszło do kolejnego posiedzenia z udziałem władz ligi i przedstawicieli wszystkich 20 klubów Premier League. Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o powrocie do treningów w małych grupach od wtorkowego popołudnia.

W trakcie spotkania nie zapadła natomiast decyzja o zmianie daty powroty do gry, ale jak informuje dyrektor generalny Premier League jest to możliwe. – Nie zmieniliśmy daty wznowienia rozgrywek, ale musimy być elastyczni. To, czego nie chcemy robić, to ciągle przesuwać tę datę. Nie zmieniliśmy jej, musimy pozostać elastyczni i przyznać, że musimy iść krok po kroku – powiedział Richard Masters, cytowany przez Daily Mail.

Piłkarze chcą więcej czasu na przygotowanie

W ostatnim czasie pojawiły się głosy sprzeciwu wobec daty 12 czerwca. W niedzielę piłkarz Manchesteru City Raheem Sterling stwierdził, że zawodnicy potrzebują więcej czasu na przygotowanie się do powrotu do gry.

– W przyszłym tygodniu będziemy omawiać pełne protokoły treningów kontaktowych. Gdy dowiemy się, kiedy będziemy mogli je rozpocząć, przeprowadzimy odpowiednią dyskusję z klubami na temat tego, ile czasu potrzeba na odpowiednie przygotowanie kondycyjne, zanim będzie można wrócić do gry. Wówczas będziemy w stanie potwierdzić, kiedy sezon zostanie wznowiony – dodał Masters.

Komentarze