Sergio Aguero
Sergio Aguero fot. Razvan Pasarica/SPORTPICTURES

Sąd wyda werdykt ws. Manchesteru City

W poniedziałek o 10:30 Manchester City dowie się czy będzie mógł zagrać w dwóch kolejnych edycjach europejskich pucharów. Klub złożył kilka miesięcy temu apelację do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie. Teraz poznamy werdykt w tej sprawie.

Czytaj dalej…

Manchester City został ukarany przez UEFA za złamanie zasad Finansowego Fair Play na przestrzeni ostatnich sezonów. Anglicy byli początkowo tylko ostrzegani, ale ostatecznie postanowiono wykluczyć ich z europejskich pucharów i nałożyć grzywnę.

Klub z Manchesteru nie zamierza jednak poddać się bez walki i toczy walkę sądową o przywrócenie do rozgrywek pucharowych w sezonach 2020-21 i 2021-22. The Citizens przedstawili swoje odwołanie w Sądzie Arbitrażowym ds. Sportu (CAS). W poniedziałek przed południem poznamy ostateczny werdykt w tej sprawie.

Czy City zagra w Lidze Mistrzów?

Media w Anglii donoszą, że złagodzenie kary jest całkiem prawdopodobne. Z grę wchodzi podobno zmniejszenie sankcji o połowę.

Manchester City jest aktualnie wiceliderem angielskiej Premier League i jest o krok od zapewnienia sobie gry w Lidze Mistrzów – o ile nie zostanie z niej w poniedziałek wykluczony.

Komentarze