Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Man Utd zatrzyma swoją gwiazdę!

Paul Pogba powinien wkrótce związać swoją przyszłość z Manchesterem United. Obie strony są bliskie zawarcia nowego pięcioletniego kontraktu – informuje The Sun.

Czytaj dalej…

27-letni reprezentant Francji jeszcze kilka miesięcy temu nosił się z zamiarem opuszczenia Old Trafford, a wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem wymieniano między innymi Real Madryt i Juventus. Wydaje się, że do takiego transferu w najbliższym czasie jednak nie dojdzie.

Jak informuje The Sun, Pogba miał zmienić zdanie i jest gotowy na pozostanie w Manchesterze United, w którym cały czas pozostaje ważnym zawodnikiem. Nie ukrywa tego również Ole Gunnar Solskjaer, który uważa go za kluczowy element prowadzonej przez siebie drużyny. Norweg w ostatnim czasie również wyrażał nadzieję, że piłkarz podpisze nową umowę z klubem.

Pogba do 2025 roku w Manchesterze United?

Obecny kontrakt Pogby obowiązuje do czerwca 2021 roku, ale znajduje się w niej opcja umożliwiające przedłużenie go o 12 miesięcy. Wiele jednak wskazuje na to, że obie strony zwiążą się ze sobą na dłużej.

Nowa umowa, której warunki są już praktycznie ustalone, ma obowiązywać do 2025 roku. Do jej podpisania ma dojść po zakończeniu obecnego sezonu.

Wzloty i upadki Pogby

Dla francuskiego pomocnika jest to druga przygoda z Manchesterem United, do którego pierwszy raz trafił w wieku zaledwie 16 lat z Le Havre. Przez kilka lat występował w młodzieżowych zespołach Czerwonych Diabłów, by w 2012 roku odejść na zasadzie wolnego transferu do Juventusu. We włoskim zespole potwierdził swój ogromny talent.

Po czterech latach ponownie zgłosił się po niego Manchester United, który zdecydował się na jego sprowadzenie z powrotem na Old Trafford. Musiał jednak wyłożyć rekordową kwotę 105 milionów euro. Przez ostatnie cztery lata Pogba był podstawowym zawodnikiem, ale jego forma miała swoje wzloty i upadki. Do tej pory w barwach Czerwonych Diabłów rozegrał 157 spotkań, zdobywając 32 bramki.

W obecnym sezonie Pogba wystąpił w zaledwie 15 meczach we wszystkich rozgrywkach, ale było to spowodowane poważnymi problemami zdrowotnymi, z którymi piłkarz borykał się przez wiele miesięcy. Po wznowieniu rozgrywek Francuz jest jednak bardzo ważnym punktem drużyny prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera.

Komentarze