Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Nie będzie pięciu zmian w Premier League

Kluby Premier League zagłosowały przeciwko poprawce do regulaminu, która umożliwiałaby im dokonywanie aż pięciu zmian w trakcie spotkań ligowych w sezonie 2020/2021. Wcześniej na podobne rozwiązanie przystano w szkockiej Premiership.

Czytaj dalej…

Oznacza to, że w nadchodzących rozgrywkach ligowych angielskie drużyny z najwyższej klasy rozgrywek będą mogły dokonywać po trzy zmiany. Na ławce rezerwowych zasiadać będzie natomiast ponowne siedmiu graczy. Wszystko wróci tym samym do stanu sprzed pandemii koronawirusa.

Anglicy mówią “tak” dla VAR-u

Decyzja w tej sprawie została podjęta w czwartek podczas posiedzenia działaczy dwudziestu klubów Premier League. Swój głos oddali też przedstawiciele beniaminków – Leeds, West Bromu i Fulham. Nowe rozgrywki wystartują już 12 września.

Na posiedzeniu przedyskutowano też kwestię VAR-u. Uzgodniono, że system powtórek będzie obecny na każdym meczu Premier League. Zgodnie z nowym protokołem FIFA, sędziowie będą zachęcani do tego, by chętniej korzystać z pomocy VAR-u, zwłaszcza w przypadku zaliczenia bramek, kartek i decyzji o rzutach karnych.

Komentarze