Jose Mournho
Jose Mournho fot. Grzegorz Wajda

Ledley King nowym asystentem Mourinho

Były kapitan Tottenhamu Hotspur, Ledley King, wraca do pracy w londyńskim klubie. W czwartek potwierdzono w oficjalnym komunikacie, że będzie on asystentem menedżera Jose Mourinho.

Czytaj dalej…

W czasie swojej piłkarskiej kariery King grał dla Kogutów przez trzynaście sezonów. W tym czasie rozegrał 323 mecze. Wygrał w 2006 roku Puchar Ligi. Po zakończeniu kariery sześć lat później został ambasadorem klubu.

Powrót legendy Tottenhamu

Teraz King dołączy do sztabu szkoleniowego Jose Mourinho. Zastąpi on tym samym Ricardo Formosinho, który opuścił Tottenham po zakończeniu ligowego sezonu. Był on asystentem trenera i analitykiem.

– Jestem niezwykle zadowolony mogąc przywitać Ledleya w naszym zespole. Będziemy wspólnie przygotowywać zespół do sezonu – powiedział Mourinho.

Tottenham chce wrócić do Ligi Mistrzów

– Relacje Ledleya z tym klubem są i kibicami są doskonałe. Wszyscy doceniają to, jak wiele osiągnął w Tottenhamie zarówno na boisku, jak i poza nim – dodał menedżer.

Tottenham zakończył miniony sezon angielskiej Premier League na rozczarowującej szóstej pozycji. W nadchodzących rozgrywkach Koguty będą celować w pierwszą czwórkę i powrót do Ligi Mistrzów.

Komentarze