Pep Guardiola i jego podopieczny po raz drugi z rzędu najlepsi w Premier League

Ilkay Gundogan
Ilkay Gundogan PressFocus

Ilkay Guendogan oraz Pep Guardiola odebrali nagrody dla najlepszego zawodnika, a także najlepszego trenera w Premier League w minionym miesiącu. Dla obu panów jest to drugi taki tytuł z rzędu.

Manchester City zgarnia wszystko

Odkąd Pep Guardiola wyprowadził Manchester City na zdecydowane prowadzenie w walce o mistrzostwo Anglii, jego zespół zgarnia wszystkie indywidualne nagrody. Sam szkoleniowiec, jak i Ilkay Guendogan, zostali wybranych na, odpowiednio, najlepszego trenera i najlepszego zawodnika stycznia w Premier League. W piątek okazało się, że obaj sięgnęli po te trofea także w lutym.

Obywatele w minionym miesiącu byli bezbłędni na ligowych boiskach. Pep Guardiola poprowadził ich w sześciu tego typu spotkaniach. Wszystkie zakończyły się też zwycięstwami, a Manchester City stracił w nich zaledwie trzy gole.

Ilkay Guendogan był kluczowy w trakcie budowania tej serii. Po tym, jak Niemiec zdobył w styczniu pięć bramek, w lutym czterokrotnie pokonał bramkarzy rywali.

Pomocnik już na początku miesiąca zrehabilitował się po przestrzelonym rzucie karnym i zdobył dublet w meczu z Liverpoolem (4:1). Następnie powtórzył tę sztukę tydzień później przeciwko Tottenhamowi (3:0). W kolejnym spotkaniu asystował Raheemowi Sterlingowi w bramce przeciwko Burnley (2:0). Brał też udział w zwycięstwach przeciwko West Hamowi oraz Arsenalowi. Odpoczywał wyłącznie w starciu Obywateli z Evertonem, również zresztą wygranym (3:1).

Guendogan w walce o ten tytuł wyprzedził Joachima Andersena, Harveya Barnesa, Joao Cancelo, Bruno Fernandesa, Jeese’ego Lingarda, Rubena Nevesa oraz Raphinię.

Sprawdź tabelę Premier League, by być na bieżąco.

Komentarze