Finał LM: Tottenham Hotspur - Liverpool FC
Finał LM: Tottenham Hotspur - Liverpool FC fot. Grzegorz Wajda

Pięć zmian w trakcie meczów Premier League?

Bardzo realny scenariusz zakłada, że po wznowieniu rozgrywek Premier League po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa kluby miałby możliwość przeprowadzania pięciu zmian, czytamy na łamach The Sun. Taki zapis miałby jednak obowiązywać tylko do końca kampanii 2019/2020.

Czytaj dalej…

W kontekście modyfikacji przepisów przedstawiciele Premier League wysłali już odpowiedni wniosek do FIFA. O tym, czy krótkoterminowa zmiana w przepisach piłkarskich zostanie zatwierdzona, decydować będą Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, którzy muszą wyrazić na to zgodę.

Jeśli nowy przepis znajdzie uznanie w oczach decydentów FIFA, to decyzja o jego wprowadzeniu w angielskiej ekstraklasie będzie zależała od 20 klubów. Sprawa ma charakter pilny.

The Sun twierdzi, że przedstawiciele FIFA  są świadomi tego, że napięty harmonogram spotkań po wznowieniu rozgrywek może mieć wpływ na zdrowie piłkarzy. Właśnie dlatego pomocnym ruchem miałoby być umożliwienie klubom dodatkowych dwóch zmian.

Przypomnijmy, że UEFA wyznaczyła termin zakończenia kampanii krajowych w Europie na 2 sierpnia, umożliwiając rozegranie Ligi Mistrzów i Ligi Europy między 7 a 29 sierpnia.

Komentarze