Newcastle oficjalnie z nowym właścicielem. Potężne pieniądze

Newcastle United - przejęcie klubu
Newcastle United - przejęcie klubu PressFocus

Newcastle United w oficjalnym komunikacie poinformowało w czwartek o sfinalizowaniu zmian właścicielskich w klubie. Nowym właścicielem Srok zostało kierowane przez Saudyjczyków konsorcjum, które na zakup klubu Premier League wyłożyło 300 milionów funtów. To jednak dopiero początek ich inwestycji w klub z St James’ Park.

  • Newcastle United zostało w czwartek przejęte przez konsorcjum kierowane przez Saudyjczyków
  • Klub z St James’ Park został sprzedany za 300 milionów funtów
  • Jedną z pierwszych decyzji nowych właścicieli klubu ma być dokonanie zmiany na stanowisku menedżera

Gigantyczne pieniądze wchodzą do Newcastle

Nowym właścicielem klubu został Publiczny Fundusz Inwestycyjny (PIF), w skład którego wchodzą PCP Capital Partners i RB Sports&Media. 100 procent udziałów w klubie zostało nabytych od Mike’a Ashley’a, który kierował klubem przez ostatnie 14 lat.

Przejęcie klubu zostało również potwierdzone oficjalną informacją ze strony Premier League, która miała także otrzymać “prawnie wiążące zapewnienia”, że Królestwo Arabii Saudyjskiej nie będzie kontrolować Newcastle United.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że stajemy się nowymi właścicielami Newcastle United, jednego z najbardziej znanych klubów w angielskiej piłce. Dziękujemy kibicom Newcastle za ich ogromne lojalne wsparcie przez te lata i jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z nimi – powiedział Yasir Al-Rumayyan, prezes PIF, który będzie również pełnił funkcję nie wykonawczego prezesa klubu.

Według brytyjskich mediów kwota za którą przejęte zostało Newcastle United opiewa na 300 milionów funtów. Ma to być jednak dopiero początek inwestycji w klub z St James’ Park. Jedną z pierwszych decyzji nowych właścicieli ma być zmiana na stanowisku menedżera. Steve Bruce wkrótce pożegna się z zespołem, choć na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy to nastąpi.

Komentarze