Moder wciąż cieszy grą w Anglii. Świetne oceny po meczu

Jakub Moder
Jakub Moder fot. Grzegorz Wajda

Jakub Moder w poniedziałkowy wieczór rozegrał kolejne spotkanie w Premier League w barwach Brighton. Mecz z Evertonem zakończył się bezbramkowym remisem. Tymczasem reprezentant Polski zebrał pochlebnych opinii na swój temat.

Solidna polska marka na brytyjskiej ziemi

Jakub Moder grał w poniedziałkowym boju w ramach 31. kolejki ligi angielskiej do 87 minuty. Miał 47 kontaktów z piłką, oddał cztery strzały i miał jedno kluczowe podanie. Angielscy dziennikarze w pomeczowych materiałach przekonywali, że polski piłkarz wyróżniał się na boisku wszechstronnością i zaangażowaniem.

Warto zaznaczyć, że Moder zaliczył trzeci z rzędu występ w wyjściowym składzie Mew. Polski piłkarz w trakcie spotkania miał dwie klarowne sytuacje do tego, aby zdobyć bramkę. Pierwszą próbę podjął w 18. minucie, ale po niej piłka przeleciała obok lewego słupka. Po raz drugi Moder swoich sił spróbował w 67. minucie, ale i tym razem jego uderzenie było niecelne.

Polak na fali wznoszącej

Serwis 90min.com ocenił występ byłego pomocnika Lecha Poznań na notę sześć w dziesięciostopniowej skali. W krótkim opisie przy Moderze opisano sytuacje, o których pisaliśmy wyżej. Na taką samą ocenę piłkarz zapracował u dziennikarzy Daily Mail. Tymczasem siódemkę dał Polakowi serwis Sky Sports. Warto zaznaczyć, w tym przypadku, że nikt nie dostał wyższej noty od Modera.

22-letni zawodnik jak na razie w szeregach Brighton rozegrał cztery spotkania ligowe, spędzając na placu gry 186 minut. Moder dołączył do teamu z Falmer Stadium ostatniej zimy. Mewy po rozegraniu 31 spotkań legitymują się bilansem 33 punktów. Taki stan rzeczy sprawia, że plasują się na 15. pozycji w tabeli. Swoje kolejne ligowe spotkanie rozegrają 20 kwietnia, mierząc się na wyjeździe z Chelsea.

Chelsea
Brighton
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 20. kwietnia 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze