Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Media: Havertz na pięć lat w Chelsea z niezwykłymi zarobkami

Kai Havetz jest zdecydowany na transfer do Chelsea FC, ale transakcja z udziałem reprezentanta Niemiec stoi pod znakiem zapytania. Klub z zachodniego Londynu nie potrafi dojść do porozumienia z Bayerem Leverkusen w sprawie sumy odstępnego za piłkarza.

Czytaj dalej…

Rozmowy w sprawie transferu 21-latka do teamu ze stolicy Anglii cały czas trwają. Pewne jest natomiast, że Havertz nie planuje kontynuować swojej kariery w szeregach teamu z Bay Arena, na co wpływ ma mieć to, że Bayer nie wywalczył przepustki do gry w Lidze Mistrzów.

Bayer obniży sumę za Havertza?

Klub z Leverkusen jest podobno otwarty na sprzedaż zawodnika, ale pod warunkiem, że pojawi się chętny, który zapłaci 100 milionów euro (90 milionów funtów). Okazuje się jednak, że decydenci The Blues chcą wynegocjować niższą kwotę za piłkarza, oferując 76 milionów euro (70 milionów funtów).

Na dzisiaj nie wiadomo, kiedy rozmowy w sprawie piłkarza dobiegną końca. Tajemnicą Poliszynela jest jednak to, że Chelsea ma silną pozycję negocjacyjną, gdyż tylko przedstawiciele londyńczyków prowadzą z działaczami Bayeru rozmowy na temat transferu zawodnika.

Warto zaznaczyć, że Chelsea potrzebuje tylko jednego zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach Premier League, aby przypieczętować swój udział w kolejnej edycji Champions League. Chociaż ten czynnik miał być kluczowy przy ewentualnym transferze Havertza do teamu z zachodniego Londynu, to dzisiaj sytuacja wygląda tak, że niezależnie od tego, czy Chelsea zapewni sobie udział w Lidze Mistrzów, czy nie, to 21-latek ma dołączyć do ekipy dowodzonej przez Franka Lamparda. Havertz ma parafować umowę na pięć lat z klubem z Anglii, dzięki czemu zarobi osiem milionów euro rocznie, o czym poinformował Nicolas Schira, znany włoski dziennikarz sportowy.

Niemiec to nie jedyny cel The Blues

Dodajmy, że wcześniej chętni na pozyskanie Havertza byli decydenci Bayernu Monachium i Realu Madryt. Ostatecznie wymienione kluby musiały wycofać się z wyścigu po zawodnika, bo nie były gotowe sprostać oczekiwaniom finansowym Bayeru.

Warto zaznaczyć, że na transferze z udziałem Havertza londyński klub nie zamierza kończyć się wzmacniać tego lata. W kręgu zainteresowania Chelsea jest również lewy i środkowy obrońca oraz bramkarz. Ostano media donosiły, że na celowniku The Blues są: Jan Oblak, Ben Chilwell i Nicolas Tagliafico.

Komentarze