Nemanja Matić ujawnia zakulisowe tajemnice z szatni Manchesteru United

Nemanja Matić przez pięć sezonów grał w barwach Manchesteru United. Serb wyjawił, że podczas jego pobytu na Old Trafford zawodnicy regularnie spóźniali się na treningi.

Nemanja Matić
Obserwuj nas w
Imago / Valentina Claret Na zdjęciu: Nemanja Matić
  • Nemanja Matić w latach 2017-2022 był piłkarzem Manchesteru United
  • Serb przyznał, że podczas jego pobytu w klubie Paul Pogba oraz Jadon Sancho notorycznie spóźniali się na trening
  • Były piłkarz “Czerwonych Diabłów” był przewodniczącym komisji dyscyplinarnej w drużynie

Nemanja Matić odpowiadał za porządek w Manchesterze United

Manchester United nie raz w swojej historii musiał mierzyć się z trudnymi charakterami swoich piłkarzy. Szczególnie w ostatnich latach, gdy w klubie przebywali tacy piłkarze jak Paul Pogba oraz Jadon Sancho. To właśnie wspomniana dwójka zawodników była najmniej profesjonalna według Nemanji Maticia. Serb zdecydował się opowiedzieć o sytuacji z notorycznym spóźnianiem się na zajęcia. Dla przykładu posłużył się swoim byłym klubem, w którym grał, zanim trafił na Old Trafford.

W Chelsea zawodnicy zachowywali się profesjonalnie, byli punktualni i nigdy nie spóźniali się na treningi, ale w Manchesterze to była codzienność – zaczął Matić.

Piłkarze, którzy zawsze byli spóźnieni to Pogba i Sancho. Było też kilku innych – powiedział.

Reszta z nas zawsze przychodziła punktualnie. Byliśmy wściekli na nich, więc postanowiliśmy stworzyć pewnego rodzaju wewnętrzną komisję dyscyplinarną, której byłem przewodniczącym. Powiesiłem na ścianie kartkę, gdzie dokumentowałem nazwiska tych zawodników, którzy spóźniali się na zajęcia. W jednym sezonie zebraliśmy 75 tysięcy funtów z kar – mówił były piłkarz Manchesteru.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze