Juan Mata
Juan Mata fot. Grzegorz Wajda

Mata: Cavani to niezwykły profesjonalista

Edinson Cavani rzutem na taśmę zasilił w trakcie ostatniej sesji transferowej szeregi Manchesteru United. Tymczasem Juan Mata w rozmowie na łamach podcastu “Pitch to Post Previev” przekonywał, że Urugwajczyk już zdążył zademonstrować swoje niezwykłe zaangażowanie na treningu.

Czytaj dalej…

Edinson Cavani może zadebiutować w koszulce Czerwonych Diabłów już w ten weekend, gdy Man Utd zmierzy się z Chelsea FC. Przypomnijmy, że start spotkania zaplanowany jest na 18:30.

– Edi trenuje już z zespołem, więc można zobaczyć jego niezwykle profesjonalne podejście do zawodu. Rozmawiałem z Anderem Herrerą, moim dobrym przyjacielem, zanim kontrakt z klubem podpisał Edinson, ponieważ oni też są dobrymi przyjaciółmi – oczywiście grali razem w PSG – i powiedział mi, że będzie dla nas solidnym wzmocnieniem – mówił Juan Mata.

– Od razu widać, że jest skupiony na grze i dawaniu z siebie wszystkiego dla zespołu. Mając tak wspaniałego napastnika z tak rekordową liczbą zdobytych bramek, możemy tylko zyskać. Wspaniale mieć kogoś takiego w zespole – przekonywał Hiszpan.

– Starałem się jak najlepiej pomóc mu w adaptacji, ale jestem pewny, że on tego nie potrzebuje, mogąc sobie poradzić na boisku, dzięki swojemu doświadczeniu. Jestem też pewny, że będzie dla nas bardzo przydatny – zaznaczył Mata.

Edinson Cavani trafił do ekipy z Old Trafford na zasadzie wolnego transferu. Piłkarzowi z końcem sezonu 2019/2020 wygasł kontrakt z Paris Saint-Germain, w którego barwach wygrał prawie wszystko, co było do wygrania. Reprezentant Urugwaju ma kontrakt ważny z Man Utd do końca czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Komentarze