Oskarżony o gwałt Mason Greenwood wraca do kadry Man Utd

Mason Greenwood
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mason Greenwood

Manchester United opublikował kompletną kadrę na obecny sezon Premier League. Dosyć niespodziewanie znalazł się w niej Mason Greenwood, który kilka miesięcy temu został oskarżony o gwałt i pobicie swojej byłej partnerki oraz zawieszony przez angielskiego giganta.

  • Manchester United ogłosił kadrę zespołu na obecny sezon Premier League
  • Wśród nazwisk znajduje się Mason Greenwood, który kilka miesięcy temu został oskarżony o gwałt i pobicie byłej partnerki
  • “Czerwone Diabły” zawiesiły angielskiego piłkarza w styczniu 2022 roku

Kontrowersyjny powrót do kadry Manchesteru United

Mason Greenwood zapowiadał się na zawodnika, który mógł zostać absolutną gwiazdą Manchesteru United i całej Premier League. Na przeszkodzie stanęły natomiast poważne problemy wychowawcze. Kilka miesięcy temu Anglik został oskarżony przez byłą partnerkę o gwałt oraz pobicie. Na jej profilu w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia poszczególnych części ciała, zawierających obrażenia. Sieć obiegło również nagranie, w trakcie którego piłkarz zmusza kobietę do stosunku seksualnego.

W styczniu 2022 roku władze “Czerwonych Diabłów” postanowiły zawiesić 21-latka do odwołania, a policja wszczęła w jego sprawie śledztwo. W lutym opuścił on areszt w ramach zwolnienia warunkowego, które było stopniowo przedłużane do teraz. Nie pojawiły się natomiast żadne informacje, jakoby Greenwood w tej sytuacji był niewinny.

Manchester United opublikował w środę kompletną kadrę na obecny sezon Premier League. Szczególną uwagę przykuło nazwisko Greenwooda, który dosyć niespodziewanie znalazł się na liście. Angielski gigant nie skomentował jeszcze szczegółów dotyczących kontrowersyjnej decyzji.

Zobacz również: Skrzydłowy Realu Madryt obierze kurs na Premier League?

Komentarze