Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Man City z planem na wypadek braku porozumienia z Guardiolą

Po odpadnięciu Manchesteru City z Ligi Mistrzów niepewna w klubie z Etihad Stadium jest przyszłość Josepa Guardioli. Według doniesień The Sun hiszpańskiego trenera w ekipie wicemistrzów Premier League może zastąpić Mauricio Pochettino.

Czytaj dalej…

Były menedżer Tottenhamu Hotspur jest w ostatnim czasie niezwykle rozchwytywany. Pochettino niedawno uchodził za faworyta do objęcia sterów w Juventusie FC po Maurizio Sarrim. Argentyńczyk ostatecznie nie doszedł do porozumienia z władzami Bianconerich w kwestiach finansowych, więc Juventus zatrudnił Andreę Pirlo.

Wysokie notowania Argentyńczyka u sterników Obywateli

Ostatnio natomiast Pochettino był łączony z pracą w stolicy Katalonii, gdzie były opiekun Kogutów miałby zastąpić Quique Setiena. Opcja to mogła jednak dziwić, mając na uwadze to, że w przeszłości Pochettino prowadził RCD Espanyol. Dzisiaj faworytem do objęcia sterów w szeregach Blaugrany jest Ronald Koeman.

W kontekście Guardioli wiadomo natomiast, że decydenci Man City są chętni na to, aby parafować nowy kontrakt z Hiszpanem. Przypomnijmy, że obecna umowa menedżera The Citizens obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku. Guardiola na razie nie zobowiązał się jednak do przedłużenia kontraktu, co zmusza władze angielskiego do szukania alternatywnych rozwiązań.

W związku z powyższym zarysowała się już idea zatrudnienia Argentyńczyka Pochettino w Man City, gdyby faktem stało się rozstanie dotychczasowego opiekuna. Nie jest żadną tajemnicą, że pozostający aktualnie bez pracy trener byłby chętny na powrót do Anglii, dając to do zrozumienia w niejednej wypowiedzi z mediami.

Komentarze