Liverpool zatrzymał weterana. Klopp nie krył radości

James Milner (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: James Milner (z lewej)

James Milner i Liverpool porozumieli się w sprawie nowego kontraktu. Anglik będzie kontynuował swój pobyt na Anfield o jeszcze rok.

  • James Milner miał kontrakt z Liverpoolem ważny tylko do 30 czerwca
  • Anglik obniżył jednak swoje wynagrodzenie i przedłużył umowę o 12 miesięcy
  • 36-latek mógł liczyć na korzystne finansowo propozycje z Anglii czy USA

Klopp szczęśliwy z powodu zatrzymania doświadczonego gracza

Juergen Klopp dąży do tego, aby Liverpool wciąż się rozwijał. Wicemistrz Anglii w sezonie 2021/2022 wygrał dwa trofea (Puchar Anglii i Puchar Ligi), w czym nie bez znaczenia był wkład Jamesa Milnera. Anglik mimo iż skończył 36 lat, rozegrał w minionej kampanii 39 meczów. Piłkarz wciąż jest przydatny trenerowi, więc klub dogadał się z Milnerem i przedłużył jego wygasający w czerwcu kontrakt, o 12 miesięcy.

Jestem zachwycony tą wiadomością. To ważne dla nas – dla nas wszystkich. Często wiele mówi się o umiejętnościach przywódczych Jamesa i jego wpływie w szatni, i oczywiście jest to poprawne i uzasadnione, ale nikt nie powinien przeoczyć jego jakości na boisku, gdzie nadal występuje na poziomie, który oznacza, że ​​po prostu nie możemy pozwolić sobie na stratę takiego gracza. Jego profesjonalizm jest punktem odniesienia dla każdego sportowca i dlatego nadaje ton temu zespołowi swoimi umiejętnościami i nastawieniem – powiedział Juergen Klopp na temat Milnera.

Mieliśmy najdłuższą możliwą kampanię w zeszłym sezonie, a Millie stawał się silniejszy, lepszy i bardziej wpływowy w miarę upływu czasu. Zazwyczaj dyskusje, które prowadziliśmy wokół przedłużenia jego kontraktu, koncentrowały się na: jakiego rodzaju wkładu oczekujemy od niego jako zawodnika. Moja odpowiedź dla niego była taka sama, którą podzielę się z kibicami: nie ograniczamy tego. Chcemy tylko od niego znowu tego samego, bo tego nie da się zastąpić. On wciąż może to robić, a my nadal tego potrzebujemy. Więc jestem wdzięczny, że odebrał telefon i zgodził się dać nam dodatkowy rok swojej niezwykłej kariery – dodał niemiecki szkoleniowiec.

Czytaj także: Zanim ruszy sezon. Plany transferowe klubów Premier League, cz. I

Komentarze

Na temat “Liverpool zatrzymał weterana. Klopp nie krył radości

z jednej strony fajnie bo lubie tego zawodnika ale patrząc z drugiej flanki już nie za bardzo. Miało być odświeżanie składu a tutaj przedłużamy kontrakt z 36 latkiem, rozumiem że to opcja na puchary bo powiedzmy sobie szczerze, w takim wieku to on jest zbyt wolny i w PL będą go mijać jak kołek na treningu.