Liverpool obawia się o zdrowie Mane po jego urazie głowy

Sadio Mane
PressFocus Na zdjęciu: Sadio Mane

Podczas meczu 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki, Sadio Mane zderzył się głowami z bramkarzem rywali Senegalu, Wysp Zielonego Przylądka. Mimo tego zawodnik Liverpoolu pozostał na boisku, a nawet otworzył wynik. Nie dograł jednak meczu do końca, a choć zawodnik zaręcza, że ma się dobrze, w Anglii martwią się o jego zdrowie.

  • Sadio Mane doznał urazu głowy w meczu Senegalu z Wyspami Zielonego Przylądka
  • Mimo tego gracz wrócił do gry, strzelił bramkę, po czym opuścił boisko
  • Natychmiast zabrano go do szpitala. Później skrzydłowy zaręczał, że ma się dobrze, ale w Liverpoolu martwią się o jego zdrowie

Uraz głowy Mane niepokoi Liverpool

Wtorkowy mecz 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki, pomiędzy Senegalem a Wyspami Zielonego Przylądka, miał niecodzienny przebieg. Już w pierwszej połowie goście stracili Patricka Andrade, który obejrzał czerwoną kartkę. Mało tego, od 57. minuty grali w dziewiątkę. To wtedy Vozinha, bramkarz Wysp Zielonego Przylądka, wyszedł do interwencji i w efekcie zderzył się głowami z Sadio Mane. Arbiter nie zawahał się i pokazał golkiperowi czerwień. Zawodnik Liverpoolu dostał pomoc lekarską na murawie, ale po chwili wrócił na boisko.

Po kilku minutach otworzył wynik. Po kilku kolejnych musiał opuścić boisko, wyraźnie cierpiał. Senegal ostatecznie wygrał 2:0, a Mane trafił do szpitala. Stamtąd dodał zdjęcie – wraz ze wspomnianym Vozinhą – zaręczając, że ma się dobrze.

W Liverpoolu martwią się jednak o zdrowie swojej gwiazdy. Ostatnimi laty eksperci zwracali uwagę, by w przypadku urazów głowy, poszkodowany natychmiast zaprzestał gry. Tymczasem Mane pozostał na murawie jeszcze przez kwadrans, strzelając w międzyczasie bardzo ważnego gola. The Reds liczą, że 29-latek nie doznał żadnego trwałego urazu.

Mane w bieżącym sezonie strzelił już osiem bramek w Premier League. Obecnie przebywa w Kamerunie, gdzie jego Senegal zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki ze zwycięzcą meczu Mali – Gwinea Równikowa.

Czytaj również: Klopp nie przedłuży umowy z Liverpoolem? Nowe wieści na temat Niemca.

Liverpool FC
Cardiff
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 6 lutego 2022 12:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze