Harry Kane
Harry Kane fot. Grzegorz Wajda

Kane punktem spornym między Southgatem a Mourinho?

Jose Mourinho prosił selekcjonera reprezentacji Anglii Garetha Southgate’a, aby ten w trakcie zgrupowania drużyny narodowej oszczędzał Harry’ego Kane’a. Opiekun Synów Albionu starał się spełnić życzenie Portugalczyka, ale ten i tak jest niezadowolony, bo pojawiają się doniesienia, że napastnik Tottenhamu Hotsur ma zagrać w środowym boju Ligi Narodów UEFA przeciwko Danii od pierwszej minuty.

Czytaj dalej…

Harry Kane w spotkaniu towarzyskim z Walią nie znalazł się w kadrze meczowej. W każdym razie już w spotkaniu przeciwko Belgii napastnik The Spurs zaliczył 24 minuty. W teorii zatem Gareth Southgate spełnił prośbę Mourinho i nie wykorzystywał Kane’a we wszystkich meczach.

Przypomnijmy, że angielski napastnik na zgrupowanie swojej reprezentacji udał się po zdobyciu dwóch bramek w starciu przeciwko Manchesterowi United. Ogólnie w trakcie kampanii 2020/2021 angielski napastnik wystąpił łącznie w ośmiu meczach, zdobywając w nich osiem bramek.

Wpływ na to, że Kane nie miałby według menedżera Kogutów zagrać z Danią, ma mieć to, że zawodnik udał się na zgrupowanie reprezentacji Anglii z urazem uda. Mimo wszystko Southgate, będąc świadomy tego, podjął decyzję, aby wprowadzić na boisko Kane’ a w starciu z Belgami, wpuszczając do na murawę w 66. minucie gry w miejsce Dominica Calvert-Lewina.

Obawy Mourinho o zdrowie Kane’a są zrozumiałe. Przypomnijmy, że Anglik rozegrał 29 ligowych występów w zeszłym sezonie, opuszczając dziewięć meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spośród spotkań, w których piłkarz nie mógł zagrać, Tottenham wygrał trzykrotnie, strzelając łącznie 12 goli. Gdy natomiast Kane grał w szeregach The Spurs, to w 13 spotkaniach Tottenham zwyciężał, zdobywając 49 bramek.

W najbliższy weekend The Spurs zmierzą się w roli gospodarza z West Hamem United. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 18 października o 17:30.

Komentarze