Ekipa Klicha z dziesiątym kompletem

Patrick Bamford
Pressfocus Na zdjęciu: Patrick Bamford

Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Leeds United. W ostatnim meczu 23. kolejki Premier League podopieczni Marcelo Bielsy pokonali u siebie 2:0 Crystal Palace.

Do poniedziałkowego spotkania w lepszych nastrojach przystępowały Orły, które w ostatnich dwóch kolejkach zdobyły komplet punktów. Najpierw pokonały u siebie 1:0 Wolverhampton Wanderers, a następnie ograły na wyjeździe 2:1 Newcastle United. Gospodarze chcieli natomiast zrehabilitować się za ostatnią porażkę na Elland Road z Evertonem (1:2).

Mecz nie mógł się lepiej ułożyć dla Leeds, które już w trzeciej minucie objęło prowadzenie. Na uderzenie z kilkunastu metrów zdecydował się Jack Harrison, a mocno uderzona piłka po nogach jednego z interweniujących obrońców wylądowała pod poprzeczką. Był to jedyny gol w pierwszej połowie, która toczyła się pod dyktando drużyny Mateusza Klicha. Przy lepszej skuteczności gospodarze mogli schodzić na przerwę z bardziej okazałą zaliczką bramkową.

W drugiej połowie przewaga podopiecznych Marcelo Bielsy była jeszcze wyraźniejsza. Siedem minut po przerwie na 2:0 podwyższył Patrick Bamford, który trafił do siatki dobijając obroniony przez bramkarza strzał Raphinhy. Warto tutaj dodać, że ostatniego z nich bardzo dobrym podaniem uruchomił Klich.

W 84. minucie bliski zdobycia trzeciego gola dla gospodarzy był Jack Harrison. Po błędzie rywali wpadł z piłką w pole karne, ale uderzeniem z około 14 metrów trafił w poprzeczkę. Trzy punkty ostatecznie jednak trafiły na konto Leeds, które dzięki tej wygranej przesunęło się na 10. miejsce w tabeli.