Wielkie zmiany w Man Utd. Amerykański miliarder wykupił udziały

Amerykański miliarder Leon Cooperman wykupił udziały o wartości nieco poniżej miliona akcji w Manchesterze United - poinformował Bloomberg.

Man Utd
Obserwuj nas w
IMAGO / Martin Rickett Na zdjęciu: Man Utd
  • Leon Cooperman wykupił udziały w Manchesterze United
  • Amerykański miliarder jest prezesem i dyrektorem generalnym Omega Advisors
  • Jego inwestycja w klub jest niewielka

Leon Cooperman zainwestował w Man Utd. Amerykański miliarder wykupił udziały

Bloomberg informuje, że amerykański miliarder Leon Cooperman wykupił udziały w Manchesterze United. Nabyte przez biznesmena akcje są warte niecałe 13,5 miliona funtów.

Leon Cooperman to dość kontrowersyjna postać. W 2016 roku założył prywatną spółkę inwestycyjną Omega Advisors, Inc. i przeszedł na emeryturę. W tym samym roku postawiono mu zarzuty o wykorzystywanie poufnych informacji, w związku z czym jego firma w maju 2017 r. zgodziła się na ugodę z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd na zapłatę kwoty 3,9 mln funtów, ale nie przyznała się do żadnego wykroczenia.

W listopadzie 2022 roku rodzina Glazerów (właściciele Man Utd) ogłosiła, że ​​będzie szukać alternatywnych inwestycji. Doprowadziło to do zdobycia przez Sir Jima Ratcliffe’a 25% udziałów w klubie, co ma zostać ratyfikowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ratcliffe zapłacił znacznie wyższą kwotę niż Cooperman, bo w jego przypadku mowa o ponad miliardzie funtów.

Według potwierdzonych informacji prezes Richard Arnold ma opuścić swoje stanowisko. Jego tymczasowym następcą zostanie Patrick Stewart, dotychczas główny radca prawny klubu.

Czytaj dalej: Man Utd liczy na wielkie pieniądze. Gwiazda może odejść już zimą

Komentarze