Joe Gomez
Joe Gomez fot. PressFocus

Kolejny obrońca Liverpoolu kontuzjowany. Kryzys w defensywie The Reds

Obrońca Liverpoolu Joe Gomez doznał kontuzji podczas środowego treningu reprezentacji Anglii. Na razie żadna ze stron nie przekazała konkretnych informacji w tej sprawie, ale według brytyjskich mediów istnieją obawy, że uraz może być poważny i wykluczyć środkowego obrońcę z gry na dłuższy czas. Byłby to ogromny problem dla menedżera The Reds Juergena Kloppa, który w tym sezonie nie będzie mógł już korzystać z usług Virgila van Dijka.

Czytaj dalej…

Holenderski obrońca, który doznał poważnej kontuzji kolana w derbowym meczu z Evertonem, musiał poddać się operacji i jest mało prawdopodobne, aby wrócił na boisko przed zakończeniem obecnego sezonu. Przez cztery najbliższe tygodnie niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu nie będzie mógł również korzystać z usług Trenta Alexandre’a-Arnolda, który nabawił się urazu łydki.

Teraz wszystko wskazuje na to, że na listę kontuzjowanych wskoczy Joe Gomez, który pod nieobecność Van Dijka miał być szefem defensywy The Reds. Odniesiony podczas treningu z drużyną narodową uraz na pewno wykluczy 23-letniego zawodnika z występu w najbliższych spotkaniach reprezentacji Anglii, która zmierzy się towarzysko z Irlandią oraz w ramach Ligi Narodów z Belgią i Islandią. Czy przerwa będzie dłuższa? Odpowiedź na to pytanie dadzą szczegółowe badania, które Gomez powinien przejść jeszcze dzisiaj. W Liverpoolu z pewnością liczą na to, że skończy się jedynie na strachu i piłkarz już wkrótce będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowiec.

Dłuższa przerwa w grze Gomeza byłaby fatalną wiadomością dla Liverpoolu w kontekście walki o obronę mistrzowskiego tytułu. The Reds zmuszeni byliby również do wejścia w styczniu na rynek transferowy i sprowadzenia na Anfield Road nowego środkowego obrońcy. Już z wcześniej z przenosinami na Anfield Road łączony był Daoyt Upamecano.

Joe Gomez w obecnym sezonie wystąpił w 12 z 14 rozegranych przez Liverpool oficjalnych spotkań.

Komentarze