Klopp zdradził kulisy sprzeczki z Artetą

Jurgen Klopp
Pressfocus Na zdjęciu: Jurgen Klopp

Hitem 12. kolejki Premier League był pojedynek Liverpool – Arsenal (4:0). The Reds zasłużenie zgarnęli całą pulę. Po meczu sporo uwagi poświęcono również zajściu z 30. minuty. Wówczas Jurgen Klopp ruszył w kierunku Mikela Artety. Być może, gdyby nie interwencja ich kolegów, doszłoby do rękoczynów. O wszystkim ze swojej perspektywy po meczu opowiedział Niemiec.

• Mecz Liverpoolu z Arsenalem dostarczył kibicom zgromadzonym na Anfield sporo emocji
  • Angielskie media najwięcej uwagi po meczu poświęciły sprzeczce Kloppa z Artetą
  • Niemiec ujawnił, co było przyczyną jego zachowania

Wielkie emocje na Anfield

Rywalizacja Liverpoolu z Arsenalem trzymała w napięciu już od pierwszego gwizdka sędziego. Kanonierzy z początku zadawali groźniejsze ciosy, ale po upływie kwadransa inicjatywę nad meczem przejęli The Reds.

W 30. minucie Sadio Mane sfaulował Takehiro Tomiyasu. Senegalczyk w walce o piłkę szeroko rozstawił łokcie. Arbiter nie pokazał skrzydłowemu jednak żadnej kartki, co rozwścieczyło Mikela Artetę. Na burzliwą reakcje Hiszpania w mgnieniu oka odpowiedział Jurgen Klopp. Trener gospodarzy w sowim stylu zaczął nerwowo wymachiwać rękoma, a zaraz potem ruszył w kierunku szkoleniowca drużyny przeciwnej.

Obu panów rozdzielali ich współpracownicy. Być może, gdyby nie ta interwencja w ruch poszłyby pięści. W pewnym momencie brakowało kontroli nad emocjami, ale Michael Oliver szybko zareagował na całe zamieszanie.

Po zakończeniu spotkania Klopp i Arteta podali sobie ręce, po czym rozeszli się w zgodzie. Kilka minut później o wszystkim ze swojej perspektywy opowiedział opiekun Liverpoolu.

Arteta myślał, że Mane faulował. On nic nie zrobił. Nagle ławka Arsenalu zaczęła doszukiwać się dziury w całym. Ich zachowanie przypominało jakby Sadio zasługiwał na czerwoną kartkę – rozpoczął.

Podszedłem i zapytałem, czego chcą. Ich reakcja była nie na miejscu – dodał.

Taka jest ta gra. Sędzia spisał się dobrze. W sumie to zasłużyłem na żółtą kartkę – stwierdził.

Przed listopadową przerwą na reprezentacje Liverpool dwukrotnie stracił cenne punkty. Dzięki sobotniej wygranej, nadal utrzymuje tempa liderującej Chelsea. Obecnie The Reds tracą do londyńczyków cztery oczka. Z kolei Arsenal szczęśliwie pozostał na piątej lokacie.

Przeczytaj również: Manchester United podjął decyzję w sprawie Solskjaera