Klopp: najważniejsze są trzy punkty

Juergen Klopp
PressFocus Na zdjęciu: Juergen Klopp

Liverpool pokonał (1:0) po golu byłego zawodnika Wilków, Diogo Joty. Juergen Klopp uważa, że nie był to ładny mecz, ale najważniejsze dla The Reds było zwycięstwo.

Klopp: najważniejszy jest rezultat

Diogo Jota zapolował na swój były klub i zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Dla obecnych mistrzów Anglii było to zaledwie drugie zwycięstwo w ośmiu ostatnich ligowych spotkaniach.

Sprawiło ono, że Liverpool awansował na szóste miejsce w tabeli, pięć punktów za czwartym miejscem. Juergen Klopp docenia wagę rezultatu ostatniego spotkania The Reds przed przerwą reprezentacyjną.

Najważniejszy jest wynik. To była wielka bitwa. Wygraliśmy trzy “brudne” punkty i nie mam z tym problemu, jeśli to było potrzebne, by wrócić na właściwe tory. Mieliśmy dobre momenty, w których powinniśmy zachować się lepiej w ofensywie. Pod kątem obrony, cały mecz był naprawdę dobry. Nie podobał mi się tylko sam początek, gdy nie byliśmy wystarczająco aktywni. Bardzo się jednak poprawiliśmy i dobrze broniliśmy, a to było dziś głównym celem – powiedział Klopp w rozmowie ze Sky Sports.

Diogo Jota przypieczętował pierwszy powrót na Molineux golem. Stał się drugim zawodnikiem, który zdobył gola zarówno dla i przeciwko Wolverhampton w Premier League. Pierwszym był Stephen Huth.

Było wiele momentów dobrej piłki nożnej. Gol, który zdobyliśmy, był piękny. Myślałem, że bramkarz obroni strzał, ale ostatecznie piłka wpadła, co było dla nas ważne. Mamy trzy punkty i wszystko jest dobrze. Było trudno dla drużyny, ale po dzisiejszym dniu mamy sporo dobrych wiadomości. Co najważniejsze – sięgnęliśmy po komplet oczek. Chcieliśmy rozpocząć przerwę reprezentacyjną w dobrych nastrojach i nam się to udało – powiedział szczęśliwy trener Liverpoolu.

Po wspomnianej przerwie reprezentacyjnej The Reds czeka wyjazdowe starcie z Arsenalem w Premier League.