Kessie przeniesie się do Londynu?

Franck Kessie
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Franck Kessie

Według Tuttomercatoweb i La Gazzetta dello Sport, Maurizio Sarri chce wykorzystać delikatną sytuację finansową, w jakiej znajduje się Milan, aby pozyskać do swojego zespołu Francka Kessiego.

Czytaj dalej…

Włodarze klubu z Londynu sądzą, że uda im się wyrwać Francka Kessiego z Mediolanu za kwotę nie większą niż 40-50 milionów euro, a dodatkowo w transakcję może być wmieszany Tiemoue Bakayoko.

Iworyjczyk przeniósł się do Milanu w 2017 roku za kwotę 8 milionów euro, na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. Teraz klub z Lombardii będzie musiał dopłacić kolejne 24 miliony, co może być dla nich problematyczne w związku z ich problemami ekonomicznymi. Przypomnijmy, że Rossoneri od pewnego czasu są pod lupą UEFA, bowiem organizacja zarzuca im łamanie zasad finansowego fair play.

Ważnym czynnikiem w transferze może być też Tiemoue Bakayoko, który latem rozpoczął zaczął swoją przygodę z Milanem, a który w ostatnim okresie stał się jednym z ważniejszych zawodników Gennaro Gattuso. Być może Chelsea, który wypożyczyła do Włoch tego piłkarza, będzie chciała wykorzystać go jako kartę przetargową.

Komentarze