Henderson: Niesłuszna krytyka Salaha

Mohamed Salah
Obserwuj nas w
fot. Alexei Danichev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict Na zdjęciu: Mohamed Salah

Ostatnio wiele słów krytyki spadło na Mohameda Salaha, w których zawodnikowi Liverpoolu zarzucono zbytnią łatwość w przewracaniu się podczas kontaktu z przeciwnikiem. Kapitan The Reds, Jordan Henderson, twierdzi jednak, że tego typu opinie tylko wzmacniają Egipcjanina.

Czytaj dalej…

Na temat zarzutów wobec Salaha pisaliśmy w tej wiadomości. Jak się okazało, temat dalej rozpala zawodników i kibiców w Anglii, a teraz swój głos w tej dyskusji dodał Jordan Henderson. Egipcjaninowi zarzucono m.in. wprowadzanie w błąd sędziów i symulowanie przewinień.

– Salah to nie jest zawodnik, który przewraca się w polu karnym, gdy tylko ma okazję. Wręcz przeciwnie, on stara się utrzymać na nogach najdłużej jak to możliwe – zaczął Henderson.

– On potrafi robić na boisku niesamowite rzeczy. Kibice powinni cieszyć się, że mogą oglądać zawodnika z takimi umiejętnościami – dodał.

– Nie sądzę, że krytyka mu zaszkodzi. Wręcz przeciwnie, to może mu tylko pomóc, gdyż Mo będzie chciał udowodnić, że źle go oceniono. To taki typ człowieka, jest bardzo silny mentalnie – zakończył kapitan The Reds.

W tym momencie Liverpool ma czteropunktową przewagę w Premier League nad drugim zespołem czyli Manchesterem City. Duża zasługa w tym właśnie Mohameda Salah który w 22 spotkaniach trafił do siatki czternaście razy, dokładając do tego osiem asyst.

Komentarze