Hazard do kibiców: Dajcie dobry przykład

Eden Hazard
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Eden Hazard

Już za kilka godzin rozpocznie się mecz ramach półfinału Carabao Cup. Gwiazda Chelsea, Eden Hazard, odniósł się w związku z tym do kibiców swojej drużyny, którzy byli ostatnio krytykowani w mediach, aby pokazali się w najbliższym starciu z jak najlepszej strony.

Czytaj dalej…

Kibice z niebieskiej części Londynu znaleźli się ostatnio w centrum uwagi medialnej, a ma to związek z incydentem jakiego dopuścili się podczas meczu Ligi Europejskiej na Węgrzech. Oskarżono ich bowiem o liczne przyśpiewki o treściach antysemickich i homofobicznych.

W związku z tym włodarze Chelsea przyjęli politykę zerowej tolerancji dla tego typu zachowań, którą zdaje się popierać Eden Hazard, jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy w  drużynie z Londynu. Dał on przykład swoje wsparcia dla działań klubu, a zarazem poprosił kibiców The Blues o przyzwoite zachowanie podczas nadchodzącego starcia.

– Proszę was. Po prost obserwujcie naszą grę i cieszcie się meczem. Nie dajcie się ponieść złym emocjom – rozpoczął Hazard.

– Uważam, że zarówno jedna jak i druga drużyna ma fantastycznych fanów. Szanuję naszych kibiców jak i tych z drugiej strony Londynu. Mam więc nadzieję, że podczas najbliższego starcia obejdzie się bez zbędnych ekscesów – dodał.

– Dla mnie ludzie, który skandują tego typu hasła nie mogą nazywać się fanami piłki nożnej. Jestem związany z Chelsea i chce żeby nasi fani byli najlepsi. Boli mnie więc jeśli taki margines psuje opinię mojemu klubowi – zakończył.

Początek półfinałowego starcia już dziś o godzinie 21.00.

Komentarze